Phantom of the Theatre (2016)

40%
Proč nezkusit i současný čínský horor?

Phantom of the Theatre

Čína, 2016, 103 minut

 

Režie: Wai Man Yip

Scénář: Jingling Li, Manfred Wong a Mei Yuan Yang

Hrají:

Ruby Lin (Meng SiFan)

Tony Yo-ning Yang (Gu Weibang)

Simon Yam (Gu Mingshan)

 

„Phantom of the Theatre“ je na první pohled film, který bude mít jednu zásadní silnou stránku. Bude to stránka vizuální. Už když se podíváte na plakát k filmu, budete vidět zajímavou kompozici, ať už v případě ženy, které hoří obličej, anebo v případě, kdy vidíme štáb, který má natáčet film ve starém divadle. Na tu vizuální stránku se možná i těšíte, protože Číňané jsou v tomhle dobří.

 Tak na divadlo.

Jenže ono stačí několik málo minut, abyste si uvědomili, že je to skutečně jen ta vizuální stránka, která je pro snímek zásadní a která jediná ho činí trochu zajímavým. Je to strašná škoda, protože Číňané prostě umí udělat krásné kulisy, umí udělat krásné kostýmy a celkově vytvořit scénu, která je vizuálně zajímavá, ale zasadili do toho příběh, který je nijaký, což je prostě špatně.

 Hezkých záběrů je film plný.

Východisko filmu je pak jednoduché – filmový štáb vstupuje do divadla, které je označováno jako prokleté, a chce zde natočit film. Divadlo má temnou minulost, kdy došlo k úmrtí několika herců, kteří zde uhořeli. Divadlo mají obývat duchové těchto herců, a tak se mu každý normální vyhýbá. My ale potřebujeme štáb k tomu, abychom zjistili, jak to vlastně bylo tenkrát s tím ohněm.

 Ve skutečnosti to vypadá lépe.

Jak název napovídá, tak se bude jednat o film, který je ve skutečnosti variací na klasické dílo „Fantom opery“. A to platí, protože je zde postava fantoma, která se od toho původního v podstatě vůbec neliší. Jen zápletka je trochu jiná a nejde zde o hudební produkci, pomsta však zůstává podstatou děje, stejně jako pochopení toho, proč zde fantom vůbec je a o něco se snaží.

 Hořící dvojčata.

Když budete snímek „Phantom of the Theatre“ sledovat, budete v podstatě v každé scéně vnímat, jak moc se tvůrci snažili o to, aby to dobře vypadalo, aby to na diváka působilo zajímavě, aby se jitřily jeho smysly. Jenže se zapomnělo na příběh, který je špatný, a tak film vypadá jako blazeované nic. Je to skutečně škoda, protože tolik věnovat vizuálu a tak málo ději, to je prostě špatně.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář