Pod (2015)

40%
Když se vám zblázní kamarád, budete se mu snažit pomoct. Ale zbláznil se opravdu?

Pod

USA, 2015, 76 minut

 

Režie: Mickey Keating

Scénář: Mickey Keating

Hrají:

Lauren Ashley Carter (Lyla)

Dean Cates (Ed)

Brian Morvant (Martin)

Larry Fessenden (Smith)

 

„Pod“, což tedy není český název, ale anglický, má všechno, co si aktuálně představíte pod britským hororem. Minimální prostor, většinou odlehlé místo, herci, kteří se skutečně snaží hrát, ale až tak dobře jim to nejde, a nějaký ten překvapivý příběh, anebo alespoň příběh, který nebude vyloženě nudný. Celkově provedení je pak další věc. Zajímavé je, že „Pod“ je snímek americký.

Není to z Twilightu?

Sourozenci Lyla a Ed dostanou zprávu od společného známého, který jim jasně říká, ať se ani neopováží k němu přijít. Vzhledem k tomu, že zpráva zní trochu nepříčetně, rozhodnou se, že je potřeba společného známého navštívit. Klasická hororová chyba – dělat něco, co se po lidech nechce. Rozhodně si měli na začátku tohle svoje rozhodnutí víc rozmyslet, protože si zadělali na pořádné problémy.

Co budeme dělat?

Jejich společný kamarád je pěkně divný týpek. Brian Morvant se hodně snaží o to, aby se jednalo o zajímavého šílence, který je na první pohled nebezpečný, ale možná je za tím jeho šílenstvím trochu víc. Morvant se snaží až moc, což je na první pohled patrné a je to skoro škoda, protože je celkem jasné, jak se bude snímek vyvíjet. Na druhou stranu tady se moc nedalo ztratit.

Co si zahrát piškvorky?

Snímek „Pod“ jede v zajetých kolejích ve smyslu, že plakátem je prozrazeno trochu moc. Tedy ono je víc plakátů, ale třeba ten na IMDB.com řekne opravdu příliš. Pak to čekání na to, jestli je to, co Martin říká pravda, či nikoli, už není tak zajímavé. Následují pak nějaké ty lekací scény, jež nejsou nijak skvělé, nebo nečekané, ale fungují, stejně jako budou fungovat v jiných filmech.

Sourozenci jsou ze svého kamaráda vyplesklí.

Americký horor „Pod“ je filmem, který vás vůbec nemusí urazit, vlastně je docela v pohodě, ale nějak mi v něm chybělo něco trochu navíc, díky čemuž bych ho hodnotil alespoň jako průměrný. Takhle je to celkem solidní podprůměr, kdy ale nakonec stejně dojdete k tomu, že si z filmu nic moc extra dlouho pamatovat nebudete. A takových hororů je prostě dlouhodobě moc.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (mimozemšťani)


Přidat komentář