Pomsta mrtvého muže (2013)

50%
Film o tom, že pomsta kvete v každém z nás. Romantický thriller? Asi ano.

Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

USA, 2013, 118 minut

 

Režie: Niels Arden Oplev

Scénář: J. H. Wyman

Hrají:

Colin Farrell (Victor)

Noomi Rapace (Beatrice)

Terrence Howard (Alphonse)

Dominic Cooper (Darcy)

 

Niels Arden Oplev už nás přesvědčil, že točit filmy umí, když se ujal adaptace první z knih série „Millenium“ – švédská verze snímku „Muži, kteří nenávidí ženy“. Tahle verze mě dostala a já si zamiloval celou sérii, ač David Fincher ukázal, že někdy i remake dokáže překvapit. Z dalšího Oplevova snímku jsem však již tak nadšený nebyl, protože mi nějak nepřinesl nic navíc.

Tak je to hlavně thriller...

To, že Colin Farrell zvládá drsňáka, to už jsme si dávno všimli. A gangsterská romance? Tak to už tu v jeho podání také bylo, ač jeho společnicí nebyla Noomi Rapace, ale typově celkem podobná, jen v obličeji více přeslazená Keira Knightley. Mluvím o snímku „Londýnský gangster“, který mě pro své tempo a příběh bavil o něco více. „Pomsta mrtvého muže“ pak není špatným nástupcem, ale hodně spoléhá na to, že hlavní postavy jsou celkem divné, a to v obou případech.

Správná dvojka borců.

Colin hraje maďarského vrahouna, který se snaží vkrást do přízně jednoho mafiánského bosse (Howard). Jeho zájmy však nejsou bohulibé, což by bylo v kriminálním prostředí samo o sobě ironické, ale sleduje klasickou potřebu silných hrdinů – pomstu. Není na to ale sám, protože ho kontaktuje jeho divná sousedka (Noomi), která má také potřebu někomu něco udělat a pomstít se. Když se člověk podívá na polovinu jejího obličeje, dá se důvodů k pomstě najít docela dost.

Teď si jich určitě nikdo nevšimne.

Noomi Rapace je mojí oblíbenou herečkou a v určitém smyslu je krásná, přestože myslím, že mnoha lidem bude připadat asexuální. Ona má ale svoje kouzlo. Stejně jako může mít muž charisma, může ho mít i žena a ona je jednou z takových žen. Navíc je to výborná herečka, která dává do role hodně, a věříte ji každou pozici, jak romantickou, tak i drsnou, umí být punkerskou hackerkou, stejně jako holkou, do které se dá zamilovat. Ve snímku „Pomsta mrtvého muže“ je něco mezi tím.

Prostě na ní něco vidím. Podle mě je krásná.

„Pomsta mrtvého muže“ je vlastně klasickým příběhem o pomstě, který je trochu stylizovaný, je trochu drsný, je trochu zamotaný, ale od všeho jen „trochu“. Nějak mi to přijde nedotažené, jako kdyby si režisér myslel, že ty postavy jsou samy o sobě tak skvělé, že nic víc nebude potřeba. Já jsem asi trochu víc čekal. Pro mě snímek ničím zásadním nevyniká a myslím, že zrovna v tomhle thrillerovém žánru to vyniknout chce, aby se dalo mluvit o zajímavém kousku.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář