Pterodaktyl (2005)

50%
Film s lehkou českou účastí.

Pterodaktyl

Pterodactyl

USA, 2005, 89 minut

 

Režie: Mark L. Lester

Scénář: Mark Sevi

Hrají:

Cameron Daddo (Prof. Michael Lovecraft)

Coolio (Kapt. Bergen)

Amy Sloan (Kate Heinlein)

George Calil (Serling)

 

K filmu jsem se dostal vlastně jenom proto, že jsem byl Honzou Vojtíškem požádán, abych napsal něco o pěti hororových filmech, kde se objevuje nějaké to české jméno, především tedy v pozici herecké. V tomto případě je to především Petr Jákl mladší, kterého si určitě na první pohled všimnete, protože nemá naprosto nulovou roli, ale je vidět hned v několika scénách a má dokonce i několik replik.

 Zajatec bude ten nejmenší problém.

Kromě něj se ve filmu ještě objevují Mikuláš Křen a David Nykl, takže to obsazení je relativně bohaté, alespoň z té české strany, ale nečekejte nějaké hlavní role. Ty si rozebrali zahraniční herci, kdy nejvíc ze všech asi vynikne Coolio, který má tak béčkovou postavu, že vás prostě bude bavit. Anebo také ne, ale v tom případě vás nejspíš vůbec nebude bavit tenhle film.

 Vajíčka se líhnou.

Jak už název napovídá, je asi celkem jasné, o co tady půjde. Prostě se smiřte s tím, že vzduchem poletují pterodaktylové, stejně jako se smiřte s tím, že to nebude nějak široce vysvětlováno. Ale o to v tomhle snímku prostě nejde. To je jen taková blbina o tom, jak to dopadne, když se pár lidí setká s obřím létajícím ještěrem, který rozhodně nebude mít laskavé úmysly.

 Hlavně pořád střílet!

Takže máme tu skupinku vědců, která je nesmírně nudná. A pak skupinku vojáků, která taky není dvakrát zábavná. Ale jakmile dojde k jejich spojení, je tu sem tam i nějaká ta vtipná hláška. Coolio rozhodně vede a ke konci už to kosí hlava nehlava. Jasně, není to dokonalé, ale na béčko je to celkem dobré a opravdu místy i zábavné. Co mě mile překvapilo, to jsou triky, které nejsou až tak zlé.

 Teď už to pro něj nevypadá tak dobře.

„Pterodaktyl“ není až tak klasickým špatným snímkem, jak je většinou hodnocen. Popravdě je to docela průměrné béčko, které samozřejmě trpí hloupým příběhem, špatným herectvím, ale přitom je to docela zábavné a akční, což je přesně to, co od béčka očekáváte. Anebo alespoň já to očekávám. Ta česká stopa zde není nějak citelná, nic moc nezměnila, já se však celkem bavil, za což jsem rád.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář