Restoration (2016)

40%
Stěhování většinou znamená pořádné nebezpečí.

Restoration

USA, 2016, 92 minut

 

Režie: Zack Ward

Scénář: Zack Ward a James Cullen Bressack

Hrají:

Emily O'Brien (Rebecca Jordan)

Adrian Gaeta (Todd Jordan)

Zack Ward (Harold Stone)

Sarah Ann Schultz (Francine Stone)

 

Manželé Todd (Adrian Gaeta) a Rebecca (Emily O'Brien) si konečně mohli dovolit to, co si vysnili. Konečně se mohli nastěhovat do svého vlastního domu, který si zakoupili, anebo na něj alespoň mají hypotéku. Jaké to je krásné, když konečně mohou žít ve svém, navíc to vypadá, že mají docela fajn sousedy. Ne, jasně že tohle nebude žádná velká idylka, což je v hororu celkem zřejmé.

 Milý soused.

Sousedi jsou přátelští, všechno je krásné a je jasné, že mladí manželé budou chtít dům pokřtít. A také tak učiní, a to způsobem nejvhodnějším – pěkně se zde pomilují. Skoro až romantické ztvárnění sexu mi tu přišlo hrozně televizní a trapné ale dobře, dá se to brát i tak, že to byl nástroj k tomu, aby pozdější kontrast s nadcházejícími událostmi byl ještě o něco silnější, než kdyby ten sex byl živelnější.

 Divná paní.

Jejich manželství by možná fungovalo dál krásně, kdyby Rebecca chvíli netajila, že je těhotná. Trochu se kvůli tomu pohádají, ale nakonec to není hlavní jablko sváru, problémy se ukážou i jinde. Překvapivě je tomu především v medvídkovi, kterého naleznou v domě. Minulý majitel byl velký sběratel. Ale tenhle medvídek obsahuje ještě něco – deník jedné zmizelé holčičky.

 Hezky si rozumí.

S deníky se otevírá tajemná historie, která je spojená s místem a možná ještě něčím, temnějším, než by se na první pohled zdálo. Pomohou sousedé v odhalení toho, co je s domem spojené? Snímek má náběh na to, že by mohl být docela dobrým, i když nijak překvapivým hororem. Nakonec se ukáže, že to byl opravdu jen náběh, která přešel v pozvolnou chůzi.

 Tohle bude nebezpečný hajzl.

Snímek „Restoration“ v konečném důsledku vypadá jako jedna z epizod seriálu „Lovci duchů“, která je roztažená do většího počtu minut. Bohužel je sterilní a nakonec nepřináší vůbec nic, co by vás dokázalo strhnout, jako se to v případě seriálu daří alespoň humoru. „Restoration“ se nakonec mění v takovou lehce impotentní podívanou, která nepřinese nic zvláštního.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář