Sadistický experiment (1976)

40%
Koncentrační tábor pro ženy a jeho divné praktiky.

Sadistický experiment

Lager SSadis Kastrat Kommandantur

Itálie, 1976, 94 minut

 

Režie: Sergio Garrone

Scénář: Sergio Chiusi, Sergio Garrone a Vinicio Marinucci

Hrají:

Mircha Carven (Helmut)

Paola Corazzi (Mirelle)

Giorgio Cerioni (von Kleiben)

Giovanna Mainardi (Dozorkyně)

 

K erotickým filmům mám takový zvláštní strach, protože už jen skutečnost, že se nebojí ukázat nahotu, je pro mě prvek, který stojí za to hodnotit pozitivně, a to pak především v případě, pokud se jedná o film, který má i děj a není čistě jen erotický. A „Sadistický experiment“ přesně takový je. I když se jedná o děj, u nějž rozhodně neřeknete, že snímek zdobí.

Ty pohledy patří nacistům na první... pohled.

Pak je zde ještě další prvek – nacisti. Zase něco, co mám v příbězích rád, ale o tom jsem se už rozepisoval vícekrát na různých místech. Jednoduše řečeno, nacista v SS uniformě je pro mě záporák, který mě prostě baví. A to i v příběhu, který je celkem stupidní a který v konečném důsledku nemá dost odvahy na to, aby ukázal něco skutečně odvážného. To ve filmu „Sadistický experiment“ chybí.

Mají být proč vystrašené.

„Sadistický experiment“ hraje vlastně jen na to, že jsou zde právě nacisti a nahotinky. To by mělo k úspěchu stačit. Nahotinky zaujmou a ve spojitosti se sadistickými nacisty se dá očekávat, že to bude něco v rámci BDSM praktik, což rozhodně dovede přitáhnout své diváky. Jenže v tomhle ohledu snímek prostě zklame a nepřinese nic opravdu drsného nebo nečekaného.

Orgie na denním pořádku.

Snímek „Sadistický experiment“ je vlastně o tom, jak šílený velitel ženského koncentračního tábora nutí svoje podřízené, aby souložili s vězenkyněmi, s některými ve vodě, protože to by měl být jeden z jeho cool experimentů. Soulože jsou zde podány hodně softcore, takže opravdu nemějte přehnaná očekávání. Gore také není nic moc, což se projevuje na trapně provedených operacích.

Nepříjemné prostředí.

Takže ano, v konečném důsledku dávám snímku „Sadistický experiment“ body vlastně jen za to, že zde jsou nahotinky – tady ve prospěch filmu mluví skutečnost, že jsou krásně přírodní – a pak také ti nacisti, kteří jsou sice nudní, ale ta uniforma prostě vzbuzuje strach. A to je všechno, jinak je to otřesná a natahovaná nuda, kterou si užijí opravdu jen diváci zocelení pořádnými srajdami.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář