Sam Was Here (2016)

40%
Sam by byl možná radši, kdyby tam nebyl.

Sam Was Here

Francie, USA, 2016, 75 minut

 

Režie: Christophe Deroo

Scénář: Christophe Deroo a Clement Tuffreau

Hrají:

Rusty Joiner (Sam)

Sigrid La Chapelle (Eddy)

Rhoda Pell (Rebecca Saxton)

Hassan Galedary (Thomas Payne)

 

Snímek „Sam Was Here“ má skoro náběh na to, že by se mohlo jednat o kultovní film, že by to mohl být film, který se bude promítat v klubových filmech a že si najde svoje fanoušky, i když rozhodně to nebudou zástupy. Nevím, kdy přesně se to zvrtlo, ale v mém případě nedošlo na to, že bych tvůrce obdivoval, vše mi nakonec přišlo jen jako jeden velký maglajz hromady scén.

Zabili plyšáka???

Sam je celkem normální prodejce, ale nevybral si zrovna nejlepší místo, kde se realizovat. Jeho místem podnikání je Mohavská poušť, což rozhodně není místo, které by bylo nějak moc zalidněné. Lidé se nehrnou, pokud k nim chce dojet, setkává se mnohdy s tím, že ho nikdo nečeká. Takhle se dost těžko hledá byznys, navíc si chlapec přijde odstřižený od reality, protože je sám.

Sam od krve.

Aby toho na Sama nebylo málo, tak oblast má v současné době jeden pořádný problém. V Mohavské poušti se podle všeho pohybuje nějaký velmi nebezpečný vrah. Takový člověk celkem snadno odradí zákazníky, což se Samovi nelíbí. Ale není to nic proti tomu, kdy se v rádiu zveřejní jméno tohoto vraha. Podle všeho je totiž nebezpečným člověkem muž, který se jmenuje Sam.

Sam za autem.

Tohle je celkem dobrý úvod, z kterého by se dal natočit docela dobrý, napínavý film, možná i snímek drsný, pokud už jsme v hororové oblasti, ale tvůrci se spíše rozhodli, že půjdou podivnou atmosférou, která se nad snímkem rozprostírá a ta bude určující pro všechno, co se zde děje. Je to škoda, protože se v tom trochu ztrácí děj, který se tak jeví v podstatě jako nepodstatný.

Sam s telefonem.

Nepodstatnost děje mi v případě snímku „Sam Was Here“, který je někdy uváděn také jako „Nemesis“, přišla celkem zásadní, protože tohle je film, který potřebuje, aby měl silný děj. Příběh má skvělý začátek, ale bohužel se z něj nepodařilo vykřesat i skutečně dobrý film. „Sam Was Here“ zůstává něčím na půl cesty, co ke konci už netáhne a svou podivností nedokáže táhnout.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář