Santet (2018)

35%
Kelly Brook v indonéském hororu, který je zajímavý tím, že je tam Kelly Brook.

Santet

Indonésie, 2018, 85 minut

 

Režie: Helfi C. H. Kardit

Scénář: Maruska Bath, Helfi C. H. Kardit a Sarjono Sutrisno

Hrají:

Kelly Brook

Jazz Ocampo

Ayu Dyah Pasha

Marcellino Lefrandt

 

Indonéský horor také není z těch, na které bych se dostával nějak často, a tak jsem rozhodně snímkem „Santet“ nepohrdl. Navíc mě docela zaujalo, že jednu z postav tan hraje i Kelly Brooks a podle všeho se nemělo jednat jen o nějaké kameo krásky, ale měla by zde hrát celou dobu. A tohle se skutečně potvrdilo, jenže ona Kelly není nijak skvělá herečka, což se také tak trochu potvrdilo.

Kolik výrazů Kelly asi umí?

Nechci Kelly křivdit, protože on jí film nedává ani moc prostoru hrát, prostě se od ní očekává, že to bude manželka hlavního hrdiny, bude lapat po dechu, kde by měla, bude křičet, pokud se to po ní bude chtít, a pokusí se být i silnou ženou, jestliže se jí naskytne příležitost a ona bude muset bránit svou rodinu před něčím děsivým, co se jí snaží ublížit. A že to rodinka opravdu klidné nemá.

Děsivá paní.

Kelly Brook hraje manželku hlavního hrdiny, jímž je Marcellino Lefrandt. Ten se vrací s rodinou do Indonésie, své domoviny, protože zde stále ještě žije jeho matka. A ta má celkem problematický život. Hlavně proto, že se s ní děje něco divného. Syn i jeho rodina to zjišťují hned velmi brzy poté, co přijedou. Jako kdyby byla matka něčím posednutá. Anebo hodně nemocná.

Pořád je to kočka!

Snímek „Santet“ není v rámci děje ničím převratným. Prostě nějaké posednutí/duch v rámci jedné rodiny. V japonském hororu je tohle docela normální a nepřekvapí to. Vlastně už jde pak jen o to, jak moc drsné scény zde budou, co se rodině stane. To, že z domu neodejde, se tak nějak očekává, přece jen je to maminka hlavní postavy, kdo tu trochu dělá problémy. A tak to musí jen gradovat.

I na kolenou jí to sluší.

Indonéský horor „Santet“ má očekávanou gradaci a prostě ničím nepřekvapí. Nejsou zde scény, u nich byste lapali po dechu, není zde vývoj, který by nebyl v tomhle ohledu tak nějak tradiční. A tak nakonec devizou filmu „Santet“ skutečně zůstává, že je zde Kelly Brook, na kterou se pořád velmi dobře kouká, a je naprosto jedno, že v celém filmu ji vidíme jenom oblečenou.

 

Hodnocení: 35 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář