Schoolgirls in Chains (1973)

60%
Chudáci holky, co narazí na magory.

Schoolgirls in Chains

USA, 1973, 86 minut

 

Režie: Don Jones

Scénář: Don Jones

Hrají:

Gary Kent (Frank Barrows)

John Parker (John Barrows)

Stafford Morgan (Robert Matthews)

Suzanne Lund (Ginger)

 

Snímek „Schoolgirls in Chains“ je takový ten nepříjemný film, kde jste na venkově, jsou tam trochu divní lidé, někteří hodně divní, a dělají věci, které byste dělat nechtěli. Anebo o nich alespoň nemluvíte nahlas. A vzhledem k tomu, jak se snímek jmenuje, tedy v příkladu „Školačky v řetězech“, je asi jasné, na co bude téma cílit, respektive na co budou cílit podivíni ve filmu.

No jo, fakt má řetěz.

Představte si tu rodinku. A ne, už teď je možné říct, že to nebude šťastná rodinka. V čele je despotická matka, která má ke svým synům nezdravý vztah. Otec chybí. Jeden ze synů je dominantní, a to proto, že je očividně inteligentnější než druhý, ten to má v hlavě trochu pomotané, a i když je dospělý, stále se chová spíše jako dítě. Oba jsou však mladým ženám nebezpeční.

A nejde sundat.

U dementnějšího se to projevuje tím, že si chce prostě hrát, ať už na doktora, nebo prostě někde v přírodě, a jeho hry jsou relativně nevinné. Jasně, třeba si sáhne, ale nevypadá to, že by v tom pro něj bylo něco erotického. Druhý bratr už je trochu jiný. Ten si taky chce hrát na doktora, ale už dospělým způsobem, kdy si chce dívku svléct a zavést do ní svůj diagnostický nástroj. To jako penis.

Zajímavé pózy.

Mamince se moc nelíbí, když si chlapci chtějí hrát s jinými děvčaty, je radši, když si starší syn hraje s ní. Holky pak samozřejmě chtějí uniknout, protože se jim uvěznění s magory ani trochu nelíbí. A tak je celkem jasné, že dochází ke konfliktu, který pro někoho musí skončit špatně. A to vše spíše v psychologickém než nějakém vyloženě explicitním hávu, což z mého pohledu filmu sluší.

A docela sexy.

Americký snímek „Schoolgirls in Chains“ je za mě béčko, na které se rád podívám. Jednoduchý příběh, v tomto případě ani ne moc explicitní. I když zde dochází ke znásilnění, všechno je hodně softcore. I tak se ale podařilo za chytit úchylnost postav velmi nepříjemným způsobem. Tady se ukazuje, že méně je někdy více. Pokud máte rádi pokřivené zdegenerované postavy, tady jsou ty správné.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář