Seung joi nei jor yau (2017)

40%
Trocha špatného hororu z Hong Kongu.

Seung joi nei jor yau

Hong Kong, 2017, 98 minut

 

Režie: Herman Yau

Scénář: Herman Yau

Hrají:

Julian Cheung (David)

Louis Koo (Sam)

Charmaine Sheh (A-si)

Ka Tung Lam (Zhiqiang)

 

A Asii jsou celkem známí tím, že když chtějí natočit něco mainstreamového, je to mnohdy multižánrové. Je to romance, je to komedie, je to drama, je to třeba i muzikál. A do toho pak ještě prdnou horor. Tohle tedy platí především pro Indii, ale jak se ukazuje, podobný žánrový guláš zvládnou i v Hong Kongu a bohužel i s podobnými výsledky jako v Indii. Horor z toho prostě nevyleze.

Asi se bude čarovat.

Snímek „Seung joi nei jor yau“, který je v mezinárodní distribuci uváděn jako „Always Be with You“, což je přece jen trochu srozumitelnější. A vzhledem k tomu, že je to hororový kousek, dá se předpokládat, že to spojení „budu s tebou navždy“ skutečně získává velmi nemilé konotace. Ale taky to může být smutný příběh o tom, jak se dva mají rádi a jeden umírá. A ono to tak vlastně trochu je.

Kdo mu asi volá?

V hlavní roli máme taxikáře Davida, což není moc čínské jméno, ale v Hong Kongu to zase nic tak divného není. Hong Kong je přece jen trochu specifický. David byl diagnostikován s rakovinou. To není zrovna něco, co by člověka naplnilo štěstím. A tak se není moc čemu divit, že když David řídí, dojde k nehodě. Ke smrtelné nehodě, při níž umírá majitel malého hotelu Patrick. Taky hodně čínské jméno.

To bude dobrý, baby.

Hotel ale nezůstane prázdný, protože se Patrickova přítelkyně rozhodne, že ho bude dál provozovat. Jenže ten provoz rozhodně není takový, jak by si Yu-xin – to už celkem zní jako čínské jméno – představovala. Dochází zde k nehodám, které sice vypadají jako sebevraždy, ale přece jen je na tom něco podivného. A těch sebevražd je nějak moc na jednom místě a v krátkou dobu.

Asi něco s nohama.

Hongkongský snímek „Seung joi nei jor yau“ je ukázkou toho, jak horor prostě nemůže fungovat. Je tu příliš mnoho scén, které jsou spíše romantické, je tu příliš mnoho scén, které chtějí být roztomile komické. A pak je tu najednou něco, co by i mohlo být děsivé, jako kdyby to vypadlo z japonského hororu, ale v celkovém kontextu to moc dobře nefunguje, nemá to takovou sílu.

 

Hodnocení: 40 %

 

Bleskovky (duchové)


Přidat komentář