Sickness House (2006)

15%
V tomhle domě se nechcete octnout. A ani u tohoto filmu.

Sickness House

USA, 2006, 70 minut

 

Režie: Patrick Andrew Higgins

Scénář: Patrick Andrew Higgins

Hrají:

Bruce Boatright (Joseph)

Vanika Brandon (Helene)

Amanda Dekker (Alyssa)

Casie J. Fredricks (Cathy)

 

„Sickness House“ bude podle všeho nějaký dům pro nemocné. A to je přesně to, co vám snímek s tímto názvem dává. Podíváme se do jednoho místa, kde jsou lidé, jež mají nějaké ty mentální problémy. A jestli si myslíte, že to je dost na to, aby se člověku podělal život, tak poznáte, že se může stát ještě něco horšího, hlavně když se do takového místa dostane někdo, kdo je nemocný ještě jinak.

 Divnolidi.

Jsme v místě, kde jsou na hromadě lidé, jež jsou velmi nemocní. Další se jim snaží pomoct, ale není to zrovna jednoduché. Není to jednoduché proto, že se do domu pro nemocné dostal i někdo, kdo má velmi nebezpečnou nemoc, která by se mohla šířit. Nebezpečí tak nečeká jen uvnitř hlav některých pacientů, ale hrozí také ze strany jednoho pacienta, který se sem neměl dostat. Dům je v karanténě a záleží jen na těch vevnitř, jestli přežijí.

 Divnolidi.

Na první pohled vám dojde, že tohle není snímek, na který se normálně kouknete. Ten hlavní problém je především v tom, že snímek je nekvalitní. Je to v obrazu, je to v hereckých výkonech, je to v tom, jak je celý snímek natočen. Tohle prostě není něco, co by vás dovedlo na první pohled upoutat. Naopak, tohle je snímek, který vás dovede na první pohled odradit od toho, abyste jej sledovali dál.

 Divnolidi.

Způsob, jakým je snímek „Sickness House“ natočený, je jednoduše jeho velmi slabá stránka, a to mimo jiné i proto, že tímhle způsobem není možné vyvolat hrůzu. Až snad na jednu scénu, kdy jsem měl pocit znechucení. Je to scéna použití žiletky na holení nohou. Zrovna mám svědivé kousnutí od komára, tak jsem si představil, že bych něco podobného udělal sám. Nepěkná představa.

 Divnolidi.

„Sickness House“ je jednoduše špatným, nezávislým filmem, který se k vám dostane jen proto, že se o horor opravdu hodně zajímáte, anebo protože máte smůlu a nevěříte podobným recenzím, jako je ta moje, a prostě zkusíte film zkouknout. Nebudete z toho mít smrtelný zážitek, to zase ne, ale jsem si jistý, že z toho nebudete ani trochu odvaření. Tady k tomu prostě není důvod.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář