Siembamba (2017)

50%
Jihoafrický horor, který by vás mohl celkem zaujmout.

Siembamba

Jihoafrická republika, 2017, 86 minut

 

Režie: Darrell Roodt

Scénář: Tarryn-Tanille Prinsloo

Hrají:

Brandon Auret (Dr. Timothy Reed)

Reine Swart (Chloe van Heerden)

Thandi Puren (Ruby van Heerden)

Deànré Reiners (Adam Hess)

 

Porod je jedna z nejnáročnějších životních situací, kterou si žena může prožít. Někde jsem slyšel, že snad ta skutečně náročnější. Že srovnatelnou náročnost má pak třeba rozvod, i když už něj se to neodbyde tak relativně rychle. Období po porodu může být kritické, a to kvůli hormonům, které se ženě dostanou do těla, nebo naopak chybí. Porod ženu změní. A někdy je to skutečně náročné.

Neboj maminka se postará.

Po obrovském fyzickém vyčerpání má žena pár dní na to, aby se dala v nemocnici dohromady, a pak bum, je rovnou vržena do starosti o malé dítě. A to jí vezme všechen čas. Dělá to dobře? Nedělá něco špatně? Je dobrá matka? Dělá to tak dobře, jako sousedka Je její dítě spokojené? Proč pořád křičí? Neubližuje mu? Co když na něco zapomene? Těch otázek se hlavou honí moc.

Maminka je úplně v pohodě.

A podobně je na tom i hlavní hrdinka jihoafrického snímku „Siembaba“, který je možné v distribuci najít i pod hezkým jménem „The Lullaby“, tedy „ukolébavka“. Chloe van Heerden (Reine Swart) má celou situaci ještě komplikovanou tím, že na dítě zůstala sama a nemá chlapa, o něhož by se opřela. Naštěstí její matka ji chce podpořit, a tak se k ní Chloe i s děťátkem stěhuje.

Maminka tě má moc ráda.

Chloe ale trpí depresemi. Malé pořád řve. Ona má pocit, že ji neustále někdo sleduje, jako kdyby po ní někdo šel. A v její blízkosti se odehrávají podivné věci. Zdá se jí to? Anebo skutečně něco z toho, co prožívá, je pravda? Filmu se daří relativně dobře pracovat s tématem, které není nijak objevné, ale dává divákovi tak nějak to, co očekává. Tedy nepříjemnou podívanou, kdy vám jen z toho, že jde o matku a dítě, běhá mráz po zádech.

I tahle paní tě bude mít ráda.

Jihoafrický horor „Siembaba“ vzal téma, které je celkem jasně dané, a tak přesně víte, jak se to celé bude odvíjet. Už je jen na tvůrcích, jestli to, co se odehrává, bude nadpřirozené, nebo to bude dáno šílenstvím hlavní hrdinky, anebo to až do konce zůstane nevysvětleno. Záleží na vašem vkusu, jestli vás zvolený průběh nakonec uspokojí. Ale Jihoafričané rozhodně nezklamali, stejně jako vyloženě nenadchli.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mučení, děti)


Přidat komentář