Sin Reaper 3D (2012)

10%
"Sin Reaper 3D" je ukázkou, že některé filmy by se do 3D verze neměly vůbec dostávat, natož se jí chlubit.

Sin Reaper 3D

Německo, 2012, 90 minut

 

Režie: Sebastian Bartolitius

Scénář: Matthias Haag, Manuel Johnen a Nico Sentner

Hrají:

Helen Mutch (Samantha Walker)

Lance Henriksen (Dr. Douglas Hoffman)

Hazuki Kato (Jenny Kaylin)

Patrick J. Thomas (Sasha Jones)

 

A je tu recenze na další snímek, který je z produkce „Fangorie“, respektive tenhle magazín ho distribučně zaštítil poté, co po něm nikdo jiný neštěkl. Na druhou stranu, tenhle film má jednu velkou výhodu – celkem zajímavý prvek, kterým je vrah ve snímku, vypadá prostě dobře. Pak je tu samozřejmě Lance Henriksen, což je pořád jméno, které dokáže béčkového a hororového fanouška nadchnout. Ten chlap má naprosto neskutečný hlas a po snímku „Its in the Blood“ pořád věřím tomu, že ještě sem tam dostane nějaký skutečně dobrý scénář, kde bude mít co hrát.

Že by měl Lance smůlu?

„Sin Reaper 3D“ to bohužel není. Ač je to snímek německý, a dalo by se očekávat, že to bude kousek celkem drsný, a ač je na fotografiích vrahoun, který je vskutku nápaditý a evokuje různé asociace (zabíjení v rámci víry, křižáci, středověká tajemství, atp.), nakonec je tohle potenciál, který na těch záběrech jenom tušíte, ale nic z toho od filmu nedostanete. „Sin Reaper 3D“ (to 3D je zde naprosto nadbytečné, protože zde nejsou scény, které by měly diváka ohromit) tápe na hraně psychologického hororu a slasheru. Tápe vskutku pořádně. Dokonce bych řekl, že tvůrci místy zapomněli, jaký žánr to vlastně natáčí – myslím obecně hororový, protože tady není lautr žádná atmosféra.

Nevhodná obranná pozice.

Hlavní postavou je mladá žena, která má psychické problémy. Je to spojeno s minulostí, kterou pořádně ani nezná, a možná ještě s něčím jiným. To něco jiného jí pomáhá odhalit psycholog (Lance Henriksen). S jeho pomocí jí dojde, že se musí vydat do Německa, aby zde našla svoje kořeny a pomoc, která rozhodně nebude taková, jakou očekávala. No, minimálně dojde k tomu, že její noční můry se promění ve skutečnost.

Co má s tím útočením zezadu?

Ať už je zápletka sebebanálnější a vyznívá vám z toho celkem příjemná stupidita, ještě to není nic proti tomu, jak je všechno provedeno. Dochází tady k vraždám, místy celkem docela drsným, ale vy se u toho budete nudit. Něco, čemu se mi ani nechtělo věřit. Takhle špatně natočené násilné scény jsem v životě neviděl. Ne proto, že by triky byly špatné, ale proto, že to postrádá jakýkoli náboj. Jako kdybyste sledovali něco tak obyčejného, jako je nákup starší paní, která neví, jestli si vzít dva nebo tři pomeranče. Nic, prostě naprosto nic s vámi tenhle film neudělá. No dobře, možná vás uspí.

Já to nechci schytat 3D křížem!

„Sin Reaper 3D“ je další krásnou ukázkou toho, jak moc je slasher žánr mrtvý, ale bohužel i proto, že se ho chopí lidé, kterým prostě chybí nějaký ten um. Tohle je jednoduše ukázka toho, jak špatní někteří filmaři, kteří se k možnosti natočit film dostanou, ve skutečnosti jsou. Horor prostě není pro každého a slasher už vůbec ne. Když vám ve filmu chybí napětí, když je divákovi jedno, co se zrovna děje, rozhodně se nejedná o úspěch, protože o čem jiném by pak zrovna takový snímek měl být?

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (slasher, béčka)


Přidat komentář