Sisters of the Plague (2015)

20%
Pomalá duchařina. Velmi pomalá.

Sisters of the Plague

USA, 2015, 80 minut

 

Režie: Jorge Torres-Torres

Scénář: Jason Banker a Jorge Torres-Torres

Hrají:

Isolde Chae-Lawrence

Josephine Decker

Eva Dorrepaal

Thomas Francis Murphy

 

Morové sestry, jak by se dal anglický název filmu „Sisters of the Plague“ přeložit, jsou takovým zajímavým názvem, který na první pohled nedá tušit tomu, o čem vlastně snímek bude. Tohle je totiž poměrně klasický film zaměřený na nějakou tu paranormální aktivitu, ke které dochází v jednom domě, který není jinak vůbec zajímavý, ale ke kterému je možné si vymyslet nějakou legendu.

 Jen si tak lehnout.

Právě tou legendou začínáme. Sledujeme mladou ženu, která dává prohlídky v jednom domě, kde mělo docházet k paranormální aktivitě a říká se, že v tom domě byl viděn duch. Když tu náhle... skoro by to vypadalo, že žena sama něco viděla. Jako kdyby se z komína... Možná to ale nakonec byl jen kouř. Anebo ne? Že by v tom bylo něco temného, co nakonec hlavní hrdinku zničí?

 Prostě se povznést.

I když to na první pohled vypadá jako klasický duchařský film, přece jen je snímek pojat trochu jinak. Ono je to vlastně lidské drama o tom, jak má jedna žena – ta, která vyprávěla o duších – svoje vlastní problémy. Její otec na tom není nejlépe, sama neví, kam vlastně patří, nebo by chtěla patřit. Prostě taková chudák mladá ženská, co neví, co si má počnout. A do toho ještě ti duchové.

 Hezká maska.

Film nabírá v tom paranormálním směru docela grády, ale díky tomu, jak je to vyprávěno, díky tomu šíleně pomalému tempu, je to jiné. Neříkám, že je to dobré, protože to dobré není, ale je to trochu jiné. Pomalé tempo je něco, co v posledních letech hodně letí a můžeme se s tím setkat i v hororu, ale na pomalé tempo je potřeba mít dobré herce. Dobré herce film „Sisters of the Plague“ nemá.

 Někdy stačí jen záběr. Dlouhý záběr.

Film „Sisters of the Plague“ nemá mnoho pozitivních faktorů, které by ospravedlňovaly jeho existenci. Klasický špatný horor s hereckými výkony, které budete chtít obrečet, s atmosférou, která se rozmělňuje tak moc, že v tom snad ani žádná není, no a s koncem, který je přece jen aspoň trochu ucházející. Není skvělý, ale nějaký nápad se tam i dá najít. To už jsem ani nečekal. I tak je to ovšem špatné...

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář