Skřet v Las Vegas (1995)

50%
Trpaslík tentokrát zamířil do Las Vegas.

Skřet v Las Vegas

Leprechaun 3

USA, 1995, 90 minut

 

Režie: Brian Trenchard-Smith

Scénář: David DuBos podle postav Marka Jonese

Hrají:

Warwick Davis (Leprechaun)

John Gatins (Scott McCoy)

Lee Armstrong (Tammy Larsen)

John DeMita (Fazio)

 

Až mě skoro překvapuje, jak jsou jednotlivé díly série „Leprechaun“ prozatím vyrovnané. Ani v jednom případě se nejedná o snímek, který by byl naprosto skvělý, z kterého bych padal na hubu, ale na každém je něco, co rozhodně stojí za pozornost. Jsou to například masky, které jsou dobré celou dobu, anebo i humor, který k sérii prostě nesmazatelně patří. Snímky jen nemají na to, aby oslnily.

 Páčko.

Název filmu „Skřet v Las Vegas“ jasně napovídá, co bude hlavním tématem. Ano, spolu se skřetem se podíváme do města hazardu. Však kde jinde se vám také hodí skřítek pro štěstí, anebo rovnou celý hrnec zlata? Stačí jen jedno přání a budete v kasinu vyhrávat, co se dá. Jenže musíte také počítat s tím, že takové přání bude mít svoje následky, ať už se vám to líbí nebo ne.

 Momentka s králem.

Scott (John Gatins) je celkem normální mladík, který jede do Kalifornie, aby zde studoval. Cestou přes Las Vegas se mu naskytne příležitost pomoct Tammy (Lee Armstrong), která dělá v jednom kasinu asistentku kouzelníkovi. Scott chce využít příležitost, což znamená, že se nechá Tammy propašovat do kasina a tady chce zkusit štěstí. Jenže to mu nepřeje a on prohraje všechno. Pak ale v zastavárně narazí na jednu zlatou minci. Stačí jedno přání...

 Dáme si ruletu?

Scott tohle přání má a další eskapády leprikóna v podání Warwicka Davise mohou začít. Jedná se skutečně hlavně o to, co skřítek provede a jaké budou jeho „srandičky“. Musí se uznat, že nápaditost se ještě ze série nevytratila, i když je pravda, že samotné Vegas tomu přidalo svoje a některé scény – viz číslo s kouzelníkem – se doslova nabízely. Ale aspoň je to pořádně gore.

 Chtěla být jen sexy...

„Skřet v Las Vegas“ pro mě pořád jede na dobré vlně, stejně jako předchozí dva filmy. Zásadně nevybočuje a snaží se o to, aby hlavně pobavil. Ten děs zde zase tak moc nehledejte, ale to ani není smyslem série. Masky jsou opět velmi povedené, a to nejen maska samotného skřeta, ale třeba i metamorfóza Scotta nebo zaměstnankyně od rulety, která je jednou ze záporných postav.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář