Snake Outta Compton (2018)

50%
"Snake Outta Compton" je blbost, ale mě bavila.

Snake Outta Compton

USA, 2018, 89 minut

 

Režie: Hank Braxtan

Scénář: Hank Braxtan, Tim Johnson, James Kondelik, Jon Kondelik a Ashley Scott Meyers

Hrají:

Ricky Flowers Jr. (Cam)

Motown Maurice (Pinball)

Donte Essien (Vurkel)

Aurelia Michael (Neon)

 

V první řadě je třeba si uvědomit, že snímek „Snake Outta Compton“ je od začátku skutečně pořádná ptákovina a vlastně blbost, která si dělá srandu především z filmů „Training Day“ a „Straight Outta Compton“. Je to ujeté, je to praštěné, je to místy docela blbé, trikově otřesné, ale stejně mě to z nějakého záhadného důvodu bavilo a bez problémů jsem u snímku vydržel až do konce.

Divná partička.

Je to prostě v tom, jak si „Snake Outta Compton“ na nic nehraje, jak je od začátku jasné, že to bude přesně taková ptákovina, jakou očekáváte, al všichni s tím do toho jdou. Ale není to vyloženě trapné, protože třeba herecké výkony vlastně vůbec nejsou špatné a bavil jsem s u nich. Netvrdím, že jsou herci stále vtipní, to rozhodně ne, ale ty blbé role si užívají a sem tam se u toho pousmát můžete.

Není to Brad Pitt.

O co jde? Z letadla vypadne had, který přistane zrovna v Comptonu a jeden místní šprt si vezme jedno jeho vajíčko. Had trochu zmutuje a vydává se do ulic. Hlavními postavami jsou pak členové jedno skupiny mladých lidí, kteří se snaží se svou hudbou zaujmout vydavatele, ale nějak se jim to zatím nedaří. Nakonec se ale ukáže, že právě jejich hudba může být klíčem k záchraně před obrovským hadem.

Šprti jsou všude.

Jasně, celý film „Snake Outta Compton“ je točený jako taková jednoduchá ptákovina, tak proč by i děj měl být komplikovanější a neměl v sobě mít něco trhlého. Rap jako záchrana před obřím zmutovaným hadem je docela dobře ujetý nápad, který se mi líbil. A jo, nakonec to vyšlo. A třeba dojde i na to, že skupina konečně vydá dlouho chtěné album, protože jak jinak by to mohlo dopadnout, že?

Had ke prostě divný.

Americký komediální snímek „Snake Outta Compton“ není hororem, toho hororového zde opravdu moc není, jde hlavně o humor, ať už dobrý nebo špatný. Jsou zde špatné triky, které mě v případě hada mrzely, ale nakonec dojde i na masky a není to vůbec špatné. Ne, film „Snake Outta Compton“ není z těch, které vás uhranou, ale já čekal, že to bude nekoukatelné. A to rozhodně nebylo.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (béčka, zvířata, komedie)


Přidat komentář