Snědení a opouštění (1987)

40%
Jedna ukázka toho, když se hororová komedie snaží, ale je prostě jen tupá, než aby byla vtipná.

Snědení a opuštění

Eat and Run

USA, 1987, 85 minut

 

Režie: Christopher Hart

Scénář: Stan Hart a Christopher Hart

Hrají:

Ron Silver (Mickey McSorely)

Sharon Sharth (Cheryl Cohen)

Pat Ryan (Murray Creature)

John J. Fleming (Policejní kapitán)

 

Váhám, jestli se v tomhle případě vůbec dá hovořit o hororové komedii. Ani ne tak proto, že by to nebylo vtipné, ale především proto, že těch hororových prvků je zde skutečně málo, ač by název evokoval snímek o kanibalismu. No, tohle vlastně platí, ale Christopher Hart zvolil takové provedení, které je velmi sterilní. Na nezávislý film je také velmi nenásilné a velmi korektní v tom, jak je zde násilí nezobrazováno.

Italská kuchyně je nejlepší.

„Snědení a opuštění“ je také snímek, který má v originálním názvu určitou dynamiku, je tam ono slovíčko „Run“, tedy utéct, zdrhnout nebo prostě běžet. Jenže dynamika je přesně to, co tomuhle snímku chybí. Jak dynamika ve vyprávění, tak i dynamika ve vtipech, které jednoduše sází na to, že jsou hloupé. Takové ty trapné vtipy, kdy přesně víte, co přijde, přejete si, aby to tam nebylo, ale ono to tam stejně je a vy si prostě jenom povzdechnete, protože tohle vás nebaví.

A teď tě sním.

Zápletka filmu „Snědení a opuštění“ je jako vystřižená z „Otesánka“. V hlavní roli je člověk, který nabyl vskutku velkých rozměrů, což se projevuje jeho nadměrnou žravostí. Najednou se objevil mezi lidmi, podle všeho z vesmíru, a dostal chuť na italskou kuchyni. Ne, vlastně na Italy. A tak požírá lidi zaživa, jen ty knoflíky z jejich oblečení pak vyplivuje. Dostane se do velkého města, kde si všimnou, že nějací lidé mizí, a tak sledujeme v hlavní roli policistu při práci, který je retardovaný stejně jako většina města.

Skauti by měli trochu cvičit.

Strašná škoda, že se tenhle film rozhodl jít cestou hloupého humoru. Ač pravda, ono by to jinak asi nefungovalo už vůbec. Takhle je z toho béčko, které se malinko snaží připomínat filmy z dílny studia Troma, ale není to zas tak ujeté, aby si to zasloužilo pozornost milovníků béček. Na jedno kouknutí určitě, ale to bude nejspíš stačit každému. Je to však takový film, který je možné pustit večer přátelům jako takovou menší podivnost. Škoda, že zde hudba není dotažena trochu lépe, protože saxofonová sóla zní docela dobře.

Tomu se říká bageta.

V konečném důsledku je tak snímek „Snědení a opuštění“ strašný kýč a moc se s tím neudělá. Není to vtipné, není to strašidelné a zápletka je jednoduchá, většina dění je podřízena oněm hloupým vtipům. S tím se prostě nepohne. Pokud vám blbý humor nevadí, tohle si možná užijete, ale skákat do stropu z toho asi nebudete. Jestliže se ale sháníte po raritách, tohle je docela vyhovující kousek.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář