Sociopathia (2015)

50%
Vyrábí filmové masky a je trochu šílená.

Sociopathia

USA, 2015, 86 minut

 

Režie: Ruby Larocca a Rich Mallery

Scénář: Ruby Larocca a Rich Mallery

Hrají:

Nicola Fiore (Roxy)

Asta Paredes (Kat)

Tammy Jean (Mara)

Ruby Larocca (Emily)

 

Taky máte někdy problém vyjít s lidmi? Sami sobě říkáte, že jste sociopati, že prostě nemáte s lidmi o čem mluvit, nebo že s nimi dokonce nechcete být v jedné místnosti, štíte se jich? Hlavní postava filmu „Sociopathia“ tenhle problém úplně nemá, jen se ke svému okolí chová tak, jak by se to neočekávalo, především pak proto, že má ráda, když jsou kolem ní mrtvoly, nejlépe ženské.

 Trochu drsnější hrátky.

Mara je na první pohled naprosto obyčejná žena, která žije prozatím single, možná i proto, že je to lesba a není schopná najít vhodnou partnerku a raději volí lásku na jednu noc, kdy následně utíká. Anebo také ne. Problém není v tom, že by byla Mara neukojitelná, ale asi v tom, že pořádně sama neví, co vlastně od života chce. Očividně by neměla problém navázat ani vztah s mužem.

 Skvělá maska.

Vykořenění, které Mara zažívá, nakonec ústí v to, že se chová jako velmi nebezpečná osoba. Je nebezpečná hlavně svým známostem na jednu noc, protože když už si je přivede k sobě, je celkem jasné, že to s dívčinami nedopadne nijak dobře. Musí totiž zemřít. Ano, takto si Mara léčí svoje problémy, které ovšem jen rostou, neboť s ní mrtvé začínají mluvit. Z toho by se jeden zbláznil.

 Vzít si ji, nebo ne?

Snímek „Sociopathia“ je na první pohled natočen jako nezávislý a tolik se nedbá na to, jaké jsou herecké výkony. Místy jsou takové nijaké, skoro jakoby to herce nebavilo. Je to hodně zaměřeno na ženy, což v tomto případě znamená i to, že je zde dostatek nahoty. Rozhodně plus pro pánské publikum. Naprostou tragédií jsou ale krvavé scény, podle kterých byste si očividně měli dát pozor na každou ránu do hlavy, jinak by z vás mohla začít stříkat krev. Tady jsem očekával trochu realističnosti.

 Taky jenom hrátky.

„Sociopathia“ si jede v kolejích psychologického hororu, který má i náznaky slasheru, protože je tu v několika scénách Mara jako hodně dobrá hororová postava, ale tento její potenciál zůstal skryt. Skoro bych se i hlásil za to, aby se s touhle maskovanou postavou natočil remake, který bude čistým slasherem. To by mohlo být něco, co zaujme víc, než tenhle ne až tak špatný, ale ani tak dobrý film.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář