Sorrow (2015)

15%
Dokáže se dívka pomstít vrahům, kteří ji uvěznili?

Sorrow

USA, 2015, 91 minut

 

Režie: Millie Loredo

Scénář: Millie Loredo

Hrají:

Vannessa Vasquez (Mila Sweeney)

Andrew Sensenig (Gonzales)

Melissa Mars (Salinas)

Eric Martinez (Dale Rogers)

 

Už od dob snímku „Poslední dům nalevo“ se v hororu podobné téma opakuje docela pravidelně a sem tam je na takový film možné narazit, ať už v trochu lepším provedení jako například u snímku Plivu na tvůj hrob, anebo v kvalitě horší, jakou je například snímek „Sorrow“, který jsem si pro recenzi zvolil právě dnes. Tohle opravdu není něco, co by vás nadchlo.

 Pistole by mohla pomoct.

Ve filmu sledujeme dvojici, která si vybírá mladé ženy proto, aby je zabila. Není v tom nic jiného, není v tom ani nic úchylného, i když zde určité náznaky jsou, ale prostě jde o to, aby jim rozpárali břicho. Některé ale nechají žít dost dlouho na to, aby se to únoscům vymstilo. Tohle je vlastně celá zápletka filmu „Sorrow“, který opravdu není nějak extra překvapivý v tom, co chce vyprávět.

 Má toho už ale dost.

Jasně, ono se u podobných revenge filmů moc nečeká, že budou nějaké dějově dechberoucí, čeká se hlavně na to, jak to bude s tím zabíjením, jak to bude nápadité, jak vás to dovede odrovnat, zhnusit anebo prostě bavit, protože podobné použití násilí vás ve filmu prostě dostává. Jenže „Sorrow“ vás zklame i v tomhle ohledu a nepřinese zhola nic, co by stálo za pozornost.

 To ještě byla celkem v pohodě.

Kromě toho, že je to dějově skutečně tragédie, tak snímek „Sorrow“ neválí ani na dalších frontách. Herecky je to hodně slabé a ani hlavní hrdinka není z těch, na které byste se chtěli koukat moc dlouho, protože prostě nic nepředvede. Tohle není žena, u níž chcete sledovat, jak to dopadne, prostě jen chcete mít od ní pokoj a doufáte, že i ostatní postavy hodně rychle zmizí ze scény.

 Není sama, kdo trpí.

Snímek „Sorrow“ není dobrým revenge filmem, není to ani dobrý slasher, jak se tváří na začátku. Je zde pár scén, kde je řezání a vyvrhování trochu naznačeno, ale ani v oblasti gore film neexceluje. Jednoduše neexceluje v žádném ohledu. Na takový snímek je pak docela těžké se koukat s jakýkoli zájmem. Dovede vás unudit k smrti. Takže ho možná raději ani nezapínejte.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář