Supernatural: 11. sezóna

Jedenáctou sezónou se seriál zase nakopl.

Supernatural: 11. sezóna

22 dílů, 2015-2016

 

Tvůrce: Eric Kripke

Hlavní postavy:

Jared Paladecki (Sam Winchester)

Jensen Ackles (Dean Winchester)

 

Po desáté sezóně jsem si myslel, že tenhle seriál už je za zenitem a nedokáže se zvednout. Jak se ale ukázalo, scenáristé ještě měli nějaké to eso – a pokud ne přímo eso, tak jinou vysokou kartu – v rukávu a přišli s něčím, co zafungovalo velmi dobře, a to i přesto, že si na začátku jedenácté sezóny můžete myslet, že je všechno zase jenom ve starých kolejích a nic se nezměnilo.

 Crowleyho máma je zvláštní mrcha.

Bratři se oba zachránili, takže super, ale na začátku jedenácté sezóny to zase vypadá, že se bude historie opakovat a bude se muset řešit to, že Sam má velmi blízko k tomu, aby umřel. Naštěstí, tady tvůrci velmi překvapili a do třetího dílu se všechno vyřeší a jede senová linie, která překvapivě není založena na tom, že je potřeba jednoho z bratrů za každou cenu udržet naživu.

 A taky docela kočka.

Jasně, ona hlavní zápletka není moc originální – prostě je potřeba zachránit svět, což je denní chleba bratrů Winchesterových. Jenže tentokrát to vypadá na něco skutečně temného. Po zemi se totiž začíná rozprostírat Temnota, a i když je to ženská, rozhodně není nějak moc milosrdná. Alespoň to ale vede k tomu, že se série dokáže pořádně nakopnout, což má za následek i návrat některých postav.

 Fandíme!

Musím říct, že návraty postav nemám moc v lásce, ale když se to udělá docela dobře a pozvedne se tím děj, jsem za to rád. Alespoň v případě série „Supernatural“ za to skutečně rád jsem, protože k pozvednutí dění skutečně došlo. A ty postavy, které se vrátily, hlavně ta jedna, jsou prostě dobré. K tomu se zde ještě rozvíjejí až nečekané vztahy, jež vedou k ničivému závěru.

 Bude to hořet!

Musím říct, že jedenáctá sezóna mi po delší době zase docela sedla. I když to vypadalo, že by se zase mohlo řešit, že jeden z bratrů umírá nebo se dostane na druhou stranu, není tomu tak, naopak se vracejí staré postavy, aby znovu nakoply příběh, a docela se to daří. Jasně, je to větší než velké zlo, ale to se dalo čekat, a pro tentokrát je to docela snesitelné. Finále ve své velkoleposti celkem funguje, což je dáno zajímavým - a nečekaným - propojením osudů postav.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (duchové, příšery, komedie, mysteriózní)


Přidat komentář