The Alley Tramp (1968)

50%
A tentokrát tu máme jednu povolnou holku.

The Alley Tramp

USA, 1968, 69 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Herschell Gordon Lewis

Hrají:

Julia Ames (Marie Barker)

Jean Lamee (Lily Barker)

Lisa Bourdon (Jean)

Marie Delmonde (Mariina kamarádka)

 

Herschell Gordon Lewis se pustil do dalšího spíše dramatického filmu, u kterého se už ale projevuje něco z toho, co se v jeho tvorbě i dále prosazovalo více. V tomhle případě to není gore, ale je to nahota, která už není toho stylu, že podprsenka je moc a prsa jsou skryta neumělými záběry. Ne, v tomhle případě už dojde na pořádné zobrazování nahoty, i když samozřejmě zůstáváme pořád v soft vodách.

 A vlasy pořád drží!

Tvorba Herschella Gordona Lewise se postupně vyvíjí a stále se mění jeho zájmy. V tomto případě je vidět, že už chtěl trochu překročit hranice toho, co doposud natáčel, být ještě odvážnější, a tak se před kamerou i souloží, i když nutno říct, že je to takové konzervativní pořád, rozhodně zde neuvidíte nic, co by vás skutečně mohlo šokovat. Jen je to taková odvážnější odpověď na „Lolitu“, tedy v podstatě z pohledu dívky.

 Loket se hodně namáhá.

Marie je mladá dívka, která jednou přistihne svou matku s partnerem, jak si to rozdávají. Zjistí, že to je něco, co by sama chtěla zkusit, i když to vypadá tak divoce. Přesto má pocit, že to má něco do sebe. A tak se Marie vydá na promiskuitní cestu a v podstatě si to rozdá s každým, na koho narazí. I když to může znít pořádně ostře, snímek takový skutečně není a spíše očekávejte poklidnější průběh, ač s určitou gradací.

 Že by už zase měla nedostatek?

I když by se mohlo zdát, že příběh byl pro Herschella podružný, není tomu tak a ve většině jeho filmů nějaký příběh najdete, film vždy někam směřuje, ať už je to vyústění, anebo hodně křečovitě podané morální ponaučení. V tomhle případě je to obojí, a já si vlastně nejsem jistý, jak Herschell smýšlel. Na jednu stranu byl pro nudismus, na druhou pak vystupoval proti promiskuitě. Já neříkám, že se obojí slučuje, ale někdy mi přijde až moc konzervativní.

 Cudná večeře.

„The Alley Girl“ celkem pěkně zapadá do Herschellovy tvorby, kterou považuji za mnohem bohatší, než jakou jsem si ji na začátku, při seznámení s jeho prvními gore filmy, představoval. Tvůrce ukazuje, že si šel svou cestou, byla to cesta béčková, křečovitá, ale přesto se najdou tací, a to i dnes, po více jak čtyřiceti letech, kteří jeho tvorbu ocení. A já ji oceňuji.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář