The Ballerina (2017)

40%
Tak trochu jiná "Cesta".

The Ballerina

USA, 2017, 106 minut

 

Režie: Steve Pullen

Scénář: Steve Pullen

Hrají:

Isabella Pullen (Sophia Sorenson)

Steve Pullen (Glen Sorenson)

Peggy Pullen (Jennifer Sorenson)

Charles Pullen (David Sorenson)

 

„Vídám mrtvé lidi“. Jaký hororový fanoušek by neznal tuhle větu, která se objevila ve snímku „Šestý smysl“. A podobné je to i se snímkem „The Ballerina“, i když ten se asi nestane tak kultovním jako jeho starší předchůdce. Rozhodně nečekejte nic tak převratného po scenáristické rovině. A úvodní citát by bylo potřeba upravit na specifické: „Vídám mrtvé děti.“

Tak mi zatancuj...

Protože tohle se právě děje jedné malé holce. Je jí devět let a jmenuje se Sophia (Isabella Pullen). Skoro to vypadá, že by to měla být dcera režiséra, který si zahrál jejího otce i ve filmu „The Ballerina“. Je to právě on, kdo s devítiletou Sophií putuje lesy a tak nějak se snaží o to, aby měli pro co žít a pochopili, co se jim vlastně stalo. Mají za sebou něco děsivého a chtějí se s tím srovnat.

Dívka se nebojí.

Sophia tedy sem tam vidí něco, co by vidět neměla, tatínek se o ni zatím stará, a to všechno se děje na pozadí lesů ve Virginii. Jako kdyby zde ani neexistovala civilizace, prostě jsme jen v lesích, kde žijí různé podivné existence a kde by to, co Sophia vidí, mohlo získávat ještě o něco děsivější obrysy. Jak se ale ukazuje, prostředí se tvůrcům dvakrát využít nepodařilo, což je velká škoda.

Taťka se o všechno postará.

A nepodařilo se nějak víc využít ani žánr, do něhož je snímek řazen. Jasně, jsou zde nějaké hororové prvky, o tom žádná, ale na druhou stranu oživlé mrtvé nebo duchy můžete mít i ve snímku, který není hororem vůbec. Pokud by se měl snímek „The Ballerina“ někam zařadit, asi nejlepší by bylo temné rodinné drama. Otec a dcera hledají nějakou formu pochopení a snad i vykoupení.

Zajímavé existence.

Na americkém snímku „The Ballerina“ je vidět, že se snaží o nějakou tu hloubku, že chce být silný, emotivní, že chce možná i sem tam trochu vyděsit, ale Steve Pullen zvolil takovou stopáž, která se jeví jednoduše jako neúnosná. Jestliže vás film na začátku dovede vtáhnout, ke konci už spíše jen nudí a vy ani nějak moc netoužíte po tom, abyste se dověděli, zda je tu nějaké vyvrcholení.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (survival, děti)


Přidat komentář