The Banana Splits Movie (2019)

60%
Za mě velmi milé zvířátkové překvapení.

The Banana Splits Movie

USA, 2019, 89 minut

 

Režie: Danishka Esterhazy

Scénář: Jed Elinoff, Scott Thomas

Hrají:

Dani Kind (Beth)

Finlay Wojtak-Hissong (Harley)

Romeo Carere (Austin)

Steve Lund (Mitch)

 

„The Banana Splits Movie“ je snímek, od něhož jsem si nic moc nesliboval. Prostě nějaká vraždící monstra v podobě lidí, co na sobě mají kostým zvířátka. Ale líbí se mi, že tvůrci nešli po něčem novém, ale rozhodli se, že půjdou po stopách existujícího. V letech 1968 až 1970 se v Americe vysílala série „The Banana Splits Adventure Hour“ a právě tu tvůrci použili pro snímek „The Banana Splits Movie“.

Roztomilí maskoti.

Ve filmu „The Banana Splits Movie“ se setkáte se všemi čtyřmi postavami, které si mohli dětští diváci na konci 60. let zamilovat – bígl Fleegle, opuce Bingo, lev Drooper a slon Snorky. Docela zajímavá skvadra, která rozhodně má co nabídnout, jak snímek „The Banana Splits Movie“ ukázal. Mimochodem, první sezónu původního seriálu natáčel i takový režisér jako Richard Donner.

Nebo možná trochu divní.

O co ve snímku „The Banana Splits Movie“ jde? Show stále běží, tedy alespoň v tomto filmu, ale pomalu se schyluje k tomu, že bude zrušena. Vlastně už je to celkem jasné, ale děti, které přijdou do zákulisí se podívat na svoje milované postavičky, to neví. Neví to ani jejich rodiče. Ale čtveřice roztomilých postav to ví. A rozhodně nechtějí, aby jejich seriál prostě jen tak skončí. O to se postarají.

A teď si zahrajeme...

Takže tu máme skupinu lidí, kteří přišli na natáčení a chtěli se nechat vyfotit s oblíbenými maskoty. Jenže pak tu máme čtveřici těchto postav, která se rozhodne, že je třeba prolívat krev, protože show prostě musí běžet a je nic nedokáže zastavit. A tak začíná masakr, který je v neskutečném kontrastu s tím, jak figury původně fungovaly, pro koho byl seriál určen. A ten kontrast je parádní.

A pak bude třeba i masakr.

Americký snímek „The Banana Splits Movie“ krásně převrací zlomek americké kultury, dává ji do nového kontextu a je krásně funkční. „The Banana Splits Movie“ je velmi krvavý film, jenž je navíc skvěle trikově proveden. Je to zábavné, je to cynické a je to prostě fajn. Ne, dějově to není nic nového, prostě pomsta pár postav, ale to, jaké byly postavy použity, to je super.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (slasher, gore, děti, komedie)


Přidat komentář