The Barn (2018)

40%
Co se stalo v jedné stodole? Něco krvavého...

The Barn

USA, Francie, 2018, 90 minut

 

Režie: Matt Beurois

Scénář: Auregan a Matt Beurois

Hrají:

Guillaume Faure (Benjamin Clarkson)

Ken Samuels (Gil Perry)

Auregan (April Blum)

Piper Lincoln (Melissa Crawford)

 

Snaha byla, to se musí tvůrcům snímku „The Barn“ nechat. Na druhou stranu se musí zdůraznit, že tahle snaha se zaměřila především na vizuální stránku, což se promítá v tom, jak je film natočen a jak na první pohled vypadá, ale také v tom, jaké je zde gore a že si s tímhle tvůrci docela vyhráli, i když i v tomhle případě se rozhodně dají najít explicitnější a hnusnější filmy.

Pěkný plakát.

Vizuální stránka je – především na začátku – dána tím, že se tvůrci snažili o to, aby snímek vypadal retro, aby se dalo skoro hovořit o tom, že tohle mohlo být natočeno někdy v 80. letech anebo v 90. letech v Německu. A jo, proč ne, tohle docela funguje, hlavně na trashové scéně, bohužel někam moc dál se tenhle snímek nepodívá. Zůstane filmem jen pro ty, kdo chtějí z hororu vidět hodně.

Následek BDSM hrátek s přítelem?

Americko-francouzský snímek „The Barn“ se celkem podobá nedávnému britskému filmu „The Legend of Halloween Jack“, kdy oba staví na tom, že tu je explicitní gore masakr. Ale myslím si, že v „The Barn“ byl přece jen zvládnut o hodně lépe, kdy zde jsou záběry na to odporné a je toho mnohem víc. Takže ano, z tohohle pohledu si snímek rozhodně svoje fandy najde.

Copak je ve stodole?

Hned na začátku jsme svědky scény, kde umírají lidé. Je zde celkem překvapivé násilí hned z úvodu, ale proč ne, aspoň je to pěkně nataveno. Pak to sice ubere na plynu, ale stále se jede dál a dojde na pěkné scény vraždění. Nebo spíš nepěkné, ale pokud vás tohle baví, tak si tu najdete svoje. A mimochodem je tu i jeden dlouhý záběr na moc pěkná prsa, který si kamera skutečně užívá.

Překvapení!

Americko-francouzský horor „The Barn“ není velké hororové dílko, ale trashové fanoušky rozhodně neurazí. I když triky rozhodně nejsou v e stylu nejlepších filmů, je zde cítit odkaz na takové pecky jako „Evil Dead“. A tohle mě celkem baví. Škoda, že příběh je jinak o ničem a není moc zde postav, které by vás dovedly zaujmout, pokud už to není kráska, která sundá hořejšek.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (slasher, gore, vrazi)


Přidat komentář