The Binding (2016)

15%
Jedno docela nudné posednutí ďáblem.

The Binding

USA, 2016, 91 minut

 

Režie: Gus Krieger

Scénář: Gus Krieger

Hrají:

Max Adler (David Mann)

Larry Cedar (Dr. Kore)

Kate Fuglei (Martha)

Amy Gumenick (Sarah)

 

Filmy s posednutím jsou v posledních letech docela oblíbené, ale ony se hororem prolínají už pěkně dlouho. Jen v poslední době se zdá, že každý má pocit, že může natočit „Vymítače ďábla“ nebo něco tomu alespoň trochu podobného. Většinou to jsou filmy nízkorozpočtové, které ale mají i nízké ambice a hlavně nemají skoro žádný potenciál k tomu, aby mohly diváky bavit, natožpak aby je vyděsily.

 Ve tmě je každý děsivý.

Stejně je na tom snímek „The Binding“. Na první pohled neměl příliš velký rozpočet a ve filmu nejsou žádné scény, které by byly trikově náročné, jen pár scén, které jsou trochu drsnější. Na druhou stranu, ani v jednom případě se nejedná o scénu, která by vám nějak vyrazila dech. Většinu napětí mají odehrát jen herci, což v tomhle případě nebyla nijak skvělá volba.

 Má o čem přemýšlet.

Herci jsou spíše neherci. Ne, že by byli úplně otřesní, ale prostě nejsou dobří, nedovedou budovat napětí a vytvořit skutečně děsivé scény. Hlavní postavou je David Mann (Max Adler), který hraje kněze, jenž v poslední dobou trpí vizemi, které nedovede ovládat a které začínají pořádně děsit jeho ženu, jež se stará o jejich společné dítě. Začíná být David skutečně nebezpečný?

 Je toho na ni moc.

Posednutí je zde prezentováno v podstatě jen slovně popsanými vizemi a nějakým vzteklým chováním, které není pro kněze obvyklé. Jeho žena se ho bojí, snaží se ale pomoct a zjistit, co se děje. Jejich vztah získává docela dost trhlin. Film je ale bez napětí, je to vlastně vztahové drama, které ale ani v tomhle směru moc nefunguje a postavy jsou ploché, jejich chování očekávatelné. Příchod dalších postav je jenom otravný.

 Vypadá, že něco ví.

„The Binding“ je filmem o posednutí, který se omezuje v podstatě na to, že posednutí je jen v pohledu očí. Skoro by se zdálo, že to bude docela dobrá psychologická hra, že to zlo vlastně vychází z nás, ale ani v tomhle ohledu není snímek dost silný a prostě nemá herce, kteří by něco takového zvládli sehrát. Pokud máte rádi filmy o posednutí, „The Binding“ vynechte. Jsou lepší, o hodně lepší.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář