The Demented (2013)

20%
Anglický název evokuje v češtině určité konotace, které vzhledem k postavám nejsou až tak mimo mísu.

The Demented

USA, 2013, 92 minut

 

Režie: Christopher Roosevelt

Scénář: Christopher Roosevelt

Hrají:

Kayla Ewell (Taylor)

Richard Kohnke (David)

Ashlee Brian (Brice)

Brittney Alger (Naomi)

 

Když jsem se začal na snímek dívat, měl jsem pocit, že si uříznu ruku. Naprosto stejné schéma, naprosto totožná šablona s tím, co jsem viděl už mockrát. Skupina mladých lidí, kteří jsou na první pohled příjemní jako malomocní jedinci v davu, se vydávají na výlet někam na nějakou chatu. Co je tam asi čeká? Vzhledem k tomu, že film byl propagován jako zombie snímek, asi není tak těžké si to domyslet.

Je to jen malá holka! Nebo velké značky?

Co mě dostalo nejvíce, a to ještě předtím, než jsem vůbec tenhle film pustil, byl plakát, na kterém se pyšně skvěje nápis, že tohle je horor od koproducentky původní „Noční mury v Elm Street“. Ani ne producentky, ale jen koproducentky. Očividně to evokuje skutečnost, že její podíl na filmu zas tak velký nebyl. Podílela se ještě na dalších, známých i méně známých hororech, ale vzhledem k tomu, že „The Demented“ má celkem 14 producentů, asi bych to tak vážně nebral.

V klidu, takhle nás určitě neuvidí.

Skupina mladých lidí se uvězní v letním domě poté, co si trochu zapaří. Ne proto, že by se sami sobě stali tak nebezpečnými, ale protože se svět kolem nich stal nebezpečným. Všechno je zamořeno nemrtvými, nebo alespoň silně nakaženými a oni nemají jinou možnost, než se pokusit přežít v horním patře, respektive na dalších místech, kam se uchýlí. Asi se jim zrovna zdálo logičtější dostat se do bezpečí volného prostranství než se zabarikádovat. Budiž, ještě se to dá pochopit.

Pomalu! Musíme na ní to auto položit pomalu, ať ji to nerozmačká.

Co se pochopit nedá, to je scenáristická neobratnost. Nejprve v tom smyslu, že Christopher Roosevelt naprosto netušil, jak udělat úvodní část zajímavou, v jeho případě by pomohla snad jen prsa, a místo toho nás ubíjí naprosto prázdnými kecy s postavami, které nás zajímají asi jako problémy v Jižní Americe. Pak nás pěkně povodí z místa na místo a snaží se nám říct, že tohle vlastně bude naprosto boží, což samozřejmě není. Po chvilkové akci, kde svou roli hrají i digitální psí sliny, se na scénu vrací všudypřítomná nuda.

Takhle sundavat triko jsem se naučil v Twilightu od Taylora.

Těším se, až kolem nás budou filmy, u nichž bude na plakátech zářit nápis, že se na něm podílel člověk, který dělal klapku v „Čelistech“, chlap, co vypomáhal hlavnímu střihači „Vymítače Ďábla“, když ten byl zrovna nemocný, anebo žena, co roznášela kafe a sbírala prázdné kelímky z pracovního stolu při natáčení „Osvícení“. Anebo rovnou mohou dát i na plakát druhého nejotravnější herce z „Twilight ságy“. Michael Welch nehraje, a pokud, tak má repertoár jen jedné role, což pro podobné snímky naprosto stačí. Jinak se mu ale vyhněte, stejně jako celému „The Demented“.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (zombie, béčka)


Přidat komentář