The Ecstasies of Women (1969)

50%
Herschell Gordon Lewis a jeho lehce erotický film.

The Ecstasies of Women

USA, 1969, 74 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Herschell Gordon Lewis

Hrají:

Walter Camp (Harry)

Bonnie Clark (Summer Frenzy)

Dee Howard (Teddy Bare)

Sharon Matt (Philomena)

 

Herschell Gordon Lewis na začátku svojí kariéry – tedy té filmové – začínal s nudistickými filmy, kde se snažil podporovat naturismus jako zajímavý styl života, který není problematický a u něhož není za co se stydět. Postupně si našel cestu k pohádkám, béčkovým dramatům a moralizujícím filmům, aby nakonec přešel k filmu čistě erotickému, jakým je i snímek „The Ecstasies of Women“.

 Holky tam jsou.

„The Ecstasies of Women“ je film, který není přímo porno, na to je přece jen docela umírněný, ale opravdu zde nejde o nic jiného než o to, aby se zobrazilo svádění žen a následně něco, co by mělo vést k souloži, která ale samotná není ve filmu zobrazena vlastně ani v jedné scéně. Jde jen o to, že se muž a žena dají dohromady, jdou do jednoho pokoje, tam se svlečou a pak se po sobě chvíli válí.

 Trochu se kouří.

Snímek – ač by se tak na první pohled nemuselo zdát – má i nějaký základní příběh. Ten se točí kolem toho, že kamarádi vezmou Harryho na rozlučku se svobodou, kde si Harry připomíná, jak si to rozdával s tanečnicemi nahoře bez a jak se do nich zamilovával. V podstatě to znamená, že si připomíná, jak se s nimi válel po posteli, protože sex se v těch vzpomínkách moc neodehrává.

 A trochu se kecá.

Kdyby byly ty erotické scény trochu odvážnější, dalo by se snímku i něco navíc přidat, ale ony prostě nejsou. Herschell Gordon Lewis se snaží ještě o to, aby bylo v pozadí nějaké poselství, ale ono se jednoduše ztrácí, protože ten film nakonec nemá tolik co říct. Jako brakový pokus o erotický film s nějakým základním příběhem to ale docela funguje a já jsem si u Herschella trochu spravil chuť po snímku „How To Make a Doll“.

 Vlastně se kecá hodně.

Herschell Gordon Lewis snímkem „The Ecstasies of Women“ zachází zase o trochu dál, tentokrát v nahotě, ale není to ten krok, který byste si od něj přáli, není to krok dál, který by bořil zaběhnuté limity. Je to jednoduše softcore erotický film, který je v současnosti určen skutečně jen skalním fanouškům Herschella Gordona Lewise. Ostatním toho mnoho nenabídne.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář