The Elf (2017)

30%
Takový malý skřítek, ale jakou paseku nadělal.

The Elf

USA, 2017, 90 minut

 

Režie: Justin Price

Scénář: Justin Price

Hrají:

Natassia Halabi (Victoria)

Gabriel Miller (Nick)

Lassiter Holmes (John)

Lisa May (Tiffany)

 

Pod tímhle názvem se mi podvědomě jako první vybavil snímek „Vánoční skřítek“ s Willem Ferrellem, což může být pro některé diváky taky horor, ale tak nějak jsem si říkal, že tohle nebude případ filmu „The Elf“ z roku 2017. Tedy žádný Will Ferrell. Před námi je relativně čistokrevný horor s panenkou v hlavní roli, i když tentokrát má panenka podobu vánočního skřítka.

Takový elfík.

Nick (Gabriel Miller) zdědil obchod se starými věcmi, což je před Vánoci celkem příjemný dárek, snad i proto, že by bylo možné ho prodat a vydělat na tom, aby bylo na dárky. To se ale Nickovi nechce, ten místo toho prozkoumává, co mu to vlastně spadlo do klína. A největším překvapením je pro něj truhla, v níž je uzavřená jedna loutka vánočního skřítka a jeden seznam.

Jen si tak sedí.

Jakmile se Nick začte do seznamu, na němž jsou překvapivě lidé, které zná, něco se stane – vánoční skřítek zmizí. A vypadá to, že na základě vlastní schopnosti měnit polohu. Prostě to není jen obyčejná loutka, ale je to pěkně zákeřný šmejd, který se nebojí vzít do ruky nůž, někoho sem tam táhnout, prostě týpek, co je na lidi pěkně nakrknutý a dá jim to také pořádně sežrat.

Asi si rád hraje.

Jasně, že od filmu „The Elf“ nemůžete čekat nějaké skvělé triky. Většina scén je konverzačních, pokud už se jedná o scény, kde se objevuje loutka, tak mnohdy je jen statická, ale když už dojde k tomu, že se pohybuje, že zaútočí, anebo prostě jenom jde, v rámci možností se podařilo zachytit scény způsobem, který je vlastně celkem děsivý, minimálně nepříjemný. A to je u hororu fajn.

A umí se i smát.

Americký snímek „The Elf“ navazuje na klasické filmy jako je „Dětská hra“, i modernější „Annabelle“ a bere si jako loutku vánočního skřítka. Nepřináší absolutně nic nového, ale popravdě, když jsem se na film „The Elf“ díval, měl jsem pocit, že nesleduji něco, co by bylo až tak špatné. Jasně, je to špatné, ale není to vyloženě odpudivé. Prostě špatný film, co jsem docela dobře strávil.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář