The Ganzfeld Haunting (2014)

25%
Tohle opravdu není nová hororová vlna.

The Ganzfeld Haunting

USA, 2014, 87 minut

 

Režie: Michael Oblowitz

Scénář: Theodore E. Gildred III, Michael Oblowitz a Caroline Riley

Hrají:

Dianna Camacho (Beckettina matka)

Taylor Cole (Becket)

Ryan Donowho (Eliot)

 

Já si prostě musím na začátek dovolit citaci ze stránky filmu na ČSFD, jedná se o citaci z popisku k filmu: „Horor The Ganzfeld Haunting reprezentuje americkú novú vlnu, ktorá má za cieľ od základov zmeniť náhľad divákov a diváčok na svet, v ktorom žijú a ktorý ich obklopuje.“ Byl jsem docela zvědavý, co ta nová vlna představuje, ale snímek jsem viděl, a tak nějak nevím, co tou novou vlnou básník myslel.

 Jak jinak, strašidelný dům.

Když se na snímek „The Ganzfeld Haunting“ začnete dívat, nebudete mít hned pocit, že je to něco nového. On se vás ten pocit tedy nakonec bude držet celou dobu, ale tak doufat na začátku trochu můžete. Jde o to, že se skupina lidí uchyluje do jednoho starého domu, kde podle všeho mělo k něčemu dojít. K něčemu tajemnému, děsivému. Anebo k tomu teprve dojde?

 Že by to bylo zajímavé?

V domě chce pětice studentů provést experiment, který by měl mít za následek, že budou schopni měnit minulost, respektive vzpomínky. Je to trochu paranormální, ale nakonec máte pocit, že ten hlavní experiment, který si sem přišli vyzkoušet, je trojka dvou dívek a jednoho muže. Není to v tomhle směru nijak překvapivé, film se prostě jen snaží o to, aby byl sexy. Což se mu v nějaké chvíli i povede.

 No jo, už to tak vypadá.

Bohužel celkově je to v podstatě jenom klasický film, který se zaměřuje na to, že je zde skupina lidí, kteří se snaží zjišťovat něco o něčem podivném, vytvářejí se mezi nimi nějaké vztahy, které gradují, případně je zde strach z něčeho neznámého, který je negativně ovlivňuje a má za následek, že se všechno mezi nimi hroutí. Není to nic nového, je to celkem starý vzor, který prostě moc nenadchne.

 Tak nakonec ne.

„The Ganzfeld Haunting“ je snímek, který si možná hraje na něco nového, ale ve skutečnosti je to akorát spojení drogového rauše, rádoby filosofie a klasického paranormálního vyšetřovacího hororu, kde akorát vlastně chybí ten paranormální prvek. Díky tomu je to neskutečně unylé, nudné a nakonec vás ani ta lehká erotika nevytrhne. Nová vlna? Ne, to určitě ne.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář