The Girl with All the Gifts (2016)

70%
Konečně zase zombie film, který stojí za to!

The Girl with All the Gifts

Velká Británie, USA, 2016, 111 minut

 

Režie: Colm McCarthy

Scénář: Mike Carey

Hrají:

Gemma Arterton (Helen Justineau)

Glenn Close (Dr. Caroline Caldwell)

Dominique Tipper (Devani)

Paddy Considine (Eddie Parks)

 

Zombie žánr je v současné době již tak vyčpělý, že narazit na něco opravdu originálního není dvakrát jednoduché. O to jste pak šťastnější, pokud se vám to povede a před vámi se objeví snímek, který má originální pojetí a který se snaží na zombie nákazu dívat trochu jinak, než jak to dělaly snímky doposud. A přesně takový je britsko-americký film „The Girl with All the Gifts“.

 Ne, rozhodně nejsou sázet.

Helen Justineau (Gemma Arterton) je učitelkou v jednom speciálním vojenském zařízení, kde má na starost třídu dětí. Doktorka Caroline Caldwell (Glenn Close) je vědkyní, která pracuje ve stejném táboře. Že to není asi úplně standardní instituce? Ano, určitě ne, protože se nacházíme ve světě, kde je všechno trochu jinak, než jak jsme zvyklí. Tohle je totiž svět po katastrofě.

 Dobrá maska.

Není důležité, jak ke katastrofě došlo, je důležité, že zde je a že lidé jsou uzavřeni, aby byli odříznuti od nebezpečí, které číhá venku. Helen se snaží o to, aby vzdělávala nikoli obyčejné děti, ale děti velmi speciální. Mohou být totiž jedinou nadějí na to, jak se vypořádat s katastrofou a pravděpodobným vyhynutím lidstva. I proto musejí být bezpečnostní opatření v táboře vysoká. Ale někdy ani to nestačí.

 Na koho bude hlaveň mířit?

I když zde máme známé herečky, nakonec je tou nejzajímavější ve filmu „The Girl with All the Gifts“ Dominique Tipper, která si zahrála Devani, jednu z dívek, které se mají vzdělávat ve speciálním táboře. A právě ona by mohla být i klíčem ke snažení, které v zařízení směřuje k možné záchraně. Alespoň do chvíle, než se všude objeví ti, co chtějí jen zabíjet a šířit nákazu.

 Takovou učitelku bych taky bral.

„The Girl with All the Gifts“ nemá vyloženě akční tempo, ale přece jen je to film o zombie, a tak zde akce nechybí. Mnohem zajímavější jsou ale ty pomalé scény, kdy třeba jedna mezi chodci je skutečně povedená, i když vedená nakonec zbytečně hystericky. Velmi dobře zahraný film, který navíc vyniká svou originalitou. V zombie žánru je to prostě parádní spojení, které stojí za to.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář