The Mildew from Planet Xonader (2015)

20%
Příběh o jedné mimozemské plísni.

The Mildew from Planet Xonader

USA, 2015, 85 minut

 

Režie: Giulio De Santi, Neil Meschino

Scénář: Giulio De Santi, Dave Fogerson, Tiziana Machella a Neil Meschino

Hrají:

Wilmar Zimosa (Toxic)

Edward X. Young (Colonel)

Mike Keller (Brisco)

Lawrence George (Roger)

 

Pokud se dostanete ke snímku „The Mildew from Planet Xonader“, může to být nejspíš jen ve dvou případech – buď se stal omyl a vy jste ho pustili naprostou náhodou, protože jste si k němu nic nezjišťovali, anebo jste si ho vyhledali, protože máte rádi trash a skutečně koukáte na všechno, co tenhle žánr nabízí. A to americký snímek „The Mildew from Planet Xonader“ rozhodně splňuje.

Hnusný film.

Už od začátku je jasné, že „The Mildew from Planet Xonader“ je film, který splňuje nároky na trashové filmy – je to levné, jsou zde špatní herci, je zde béčkový námět, tentokrát bez nějakého valného nápadu, ale především je zde spousta triků, které mají jeden konkrétní smysl. Tím smyslem je ukazovat něco opravdu hnusného, především pak ve spojitosti se změnami lidského těla.

Co to je?

Ty změny lidského těla nejsou ale nic pěknéo, rozhodně to není nic takového, kdy se z ošklivého káčátka stává labuť. Ne, cílem filmu „The Mildew from Planet Xonader“ je ukázat rozpad lidského těla, jeho hnití, ale především deformování, v tomhle případě způsobené plísní, respektive mimozemským organismem. A toho se vám v tomto filmu dostává skutečně ve velkém množství.

Dost divné.

Příběh je skutečně béčkový a jednoduchý, ale na tom celý snímek stojí. Jsem v roce 1984 v jedné vědecké laboratoři, protože kde jinde bychom měli být, že? Šlo samozřejmě o to, abychom se nacházeli v interiérech, kde jsou jen chodby, místnosti bez oken a lidé zde mohou pobíhat sem a tam, případě se v různých částech rozkládat. A že toho deformování lidského těla je opravdu dost.

Hodně nepěkný film.

Americký snímek „The Mildew from Planet Xonader“ ukazuje, že jsou tu filmy, které mají už od základu velmi omezené publikum. Ale jsem si jistý, že si tenhle snímek svoje diváky najde. Trochu mi neseděla stylizace, kdy jsem ani chvíli neměl pocit, že se nacházím v 80. letech, ten film se mohl odehrávat v podstatě kdykoli. Ale ten hnus je tu znázorněn docela dobře.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (gore, hnus, mimozemšťani)


Přidat komentář