The Night Strangler (1973)

55%
Carl Kolchak podruhé a bohužel se nám trochu opakuje.

The Night Strangler

USA, 1973, 74 minut

 

Režie: Dan Curtis

Scénář: Richard Matheson podle postav Jeffreyho Granta Rice

Hrají:

Darren McGavin (Carl Kolchak)

Jo Ann Pflug (Louise Harper)

Simon Oakland (Tony Vincenzo)

Scott Brady (Kapitán Schubert)

 

„The Night Strangler“ je druhý snímek ze série o novináři Carlovi Kolchakovi. Jedná se o pokračování filmu „The Night Stalker“, který byl natočen o rok dříve. Následoval pak seriál, který byl s postavou natočen a jejíž roli opět zopakoval Darren McGavin, kterému Kolchak prostě sednul, k tomu není moc co jiného říct. Jenže už na druhém filmu jsou vidět slabiny formátu.

Kolchak je borec.

První slabinou je skutečnost že jsou jednotlivé díly prezentovány jako epizody, které a sebe až tak zásadně nenavazují. Vždy se jedná o jeden uzavřený příběh, jeden případ, který Kolchak řeší. Tohle je formát, který se může celkem rychle ohrát, pokud zde nebudou nějaké prvky, jež výrazně pomohou další a další díly oživit. Že by to v tomto případě byl humor, jenž je s postavou spojený?

Poprvé letadlem?

Bohužel i tady si myslím, že je Kolchak trochu slabinou, protože se zdá, že on docela přehrává a po nějaké chvíli se to může jevit skoro otravné. Ně celou dobu, ale sem tam ano. Naštěstí je zde ještě příběh, který by to mohl všechno zachránit. Ani to však nakonec není silná stránka filmu „The Night Strangler“, protože máte lehce pocit, že se opakuje dění filmu „The Night Stalker“ jen s jiným záporákem.

Temný pán?

Tentokrát to vypadá, že by zase mohl jít po upírovi, protože se objevují mrtvé ženy, jež v sobě nemají tolik krve. Jenže všechno je malinko jinak, což dává zápletce malinko něco navíc. Jenže to opravdu tolik není. Hraje se na stejnou strunu, hraje se na to, že je zde nějaké tajemno, které Kolchak odhaluje svým vlezlým, i když často vtipným, a břitkým stylem. A pak jen finální konfrontace.

Povedená hostina.

Carl Kolchak je postavou, která ve filmu „The Night Stalker“ zaujala, ale ve filmu „The Night Strangler“ ukázala, že by její životnost nemusela být příliš dlouhá. Nakonec se ale předvedl i v seriálu, bohužel jeho příběhy, alespoň ve filmové podobě, nebyl nijak objevné. A snímek „The Night Strangler“ už neměl ani tak zajímavou atmosféru, kterou se podařilo vykřesat v prvním snímku.

 

Hodnocení: 55 %

 

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář