The Night Watchmen (2017)

50%
Po delší době zase jedna celkem povedená - to znamená alespoň průměrná - hororová komedie.

The Night Watchmen

USA, 2017, 80 minut

 

Režie: Mitchell Altieri

Scénář: Ken Arnold, Dan DeLuca a Jamie Nash

Hrají:

Ken Arnold (Ken)

Dan DeLuca (Luca)

Kevin Jiggetts (Jiggetts)

Kara Luiz (Karen)

 

Když se budete chtít dívat na snímek „The Night Watchmen“, nejprve popřemýšlejte o tom, jestli máte náladu na hororovou komedii, protože pokud ne, může vás snímek zklamat. Ale na druhou stranu, už od začátku dává najevo, že se nebude brát moc vážně. A také se vážně nebere. Docela zajímavě si ale hraje se stereotypy hororového žánru a dovede tak v některých scénách zaujmout.

 Prostě záběr z komedie.

Příběh začíná u tří nočních hlídačů, kteří mají na starosti jednu rozsáhlejší budovu. Ti přijímají nováčka a zaučují ho. Je vidět, že původní trojka nejsou zrovna nějací borci, i když si na ně hrají, a tak už od začátku máte zakomponovaný humor, i když to nejsou scénky, které vás vyloženě odrovnají. Popravdě ten humor nemusí sednout každému a někde se smát nebude vůbec.

 Teď trochu krvavější.

Když ale nic jiného, film není vyloženě trapný, což je docela příjemné, jen to není takový humor, který by trhal bránici. Stejně tak se mi líbí skutečnost, že film na první pohled vypadá jako horor s klaunem, ale ukáže se, že je to zároveň snímek upírský a vlastně také zombie horor. Dohromady to pak vytváří mišmaš, který je celkem funkční, ač zde nejsou vyloženě dobré postavy.

 To je ale velká pusa.

Do budovy se tedy dostane klaun, který je ve skutečnosti upírem a změní pár místních na upíry, kteří jsou tak trochu křížení se zombie. Není to vůbec tak blbé, jak to zní, a vlastně je to celkem vtipný nápad. Následuje bohužel už celkem klasická řežba, která má zajistit, že možná někdo z obyčejných lidí, kteří se ještě neproměnili, přežije. V tomhle směru to není nijak extra nápadité, ale možná překvapí, kdo přežije.

 Možná přijde i klaun.

Snímek „The Night Watchmen“ není skvělou komedií, není ani skvělým béčkem, ale rozhodně je to snímek, na který se dá koukat bez toho, abyste se cítili špatně, že jste viděli nějakou další ptákovinu. Jsou zde i nápady, které se jeví jako originální, i když je jinak příběh dějově celkem klasický a zápletka jako taková vyloženě nic nového nepřinese. Průměr tomu ale dávám.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (zombie, upíři, béčka, komedie)


Přidat komentář