The Paranormal Diaries: Clophill (2013)

15%
A další, naprosto nezajímavé found footage.

The Paranormal Diaries: Clophill

Velká Británie, 2013, 88 minut

 

Režie: Michael G. Bartlett a Kevin Gates

Scénář: Kevin Gates

Hrají:

Mark Andrews

Michael G. Bartlett

Criselda Cabitac

Samantha Carpenter

 

Co by mohl přinést zajímavého snímek, který se bude odehrávat v lesích, bude natočený na ruční kameru a celé to bude dělané jako dokument o jednom místě, kde mělo v minulosti dojít k nějakému nehezkému rituálu, během něhož byla obětována zvířata, aranžovaly se lidské kosti, apod.? No odpověď na takovou otázku je skutečně velmi jednoduchá. Takový film nepřinese zajímavého nic.

 Hodně zelené.

„The Paranormal Diaries: Clophill“ je snímek, který není nic jiného, než klasické found footage, i když se ze začátku chce tvářit jako mockumentary. Jsou zde výpovědi různých osob, které mají nějakou spojitost s událostmi, ale většinou se jedná o informace „jedna paní povídala“. Celá tahle dokumentární část je zde pak jen proto, aby měl film dostatečnou stopáž. Co na tom, že bude snímek nudit?

 Změna, trochu hnědé.

Skupina lidí se rozhodne, že zjistí, co je za událostmi v Clophill, k nimž došlo někdy v roce 1963. Zpovídají nějakého toho svědka, ale důležité je, že v noci podniknou pátrání, celé na takovou tu noční vizi, jak je obraz zelený, a během toho se nám budou snažit tvrdit, jak je to děsivé, což ještě umocní hudbou v momentech, kdy se člověk prostě musí leknout. Tohle je jednoduše hororový kýč, a to myslím v horším slova smyslu.

 ale pak už jen zelená.

Já už jsem někde psal, že pokud chce tvůrce found footage filmem zaujmout, musí mít nějaký zajímavý příběh, který bude chtít divák sledovat. Technicky se ty filmy od sebe budou lišit jen minimálně. Přesně tohle je problém snímku „The Paranormal Diaries: Clophill“. Techniky je stejný jako ostatní filmy v žánru, ale příběhově je nesmírně nudný a divákovi ve skutečnosti nepřináší nic, proč by stálo za to se na film dívat.

 A pořád zelená.

„The Paranormal Diaries: Clophill“ pokračuje v trendu špatných hororových filmů žánru found footage a jen vykrádá to, co bylo natočeno, protože nemá nic, čím by mohl oslnit a skutečně strhnout. Je to jen nudná podívaná, která si myslí, že bude šokovat hlasitým zvukem v očekávaných momentech. Ne, tohle opravu není film, který stojí za pozornost. I milovníkům žánru snadno zapadne mezi ostatními.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (found footage)


Přidat komentář