The Recall (2017)

50%
Trochu té mimozemské aktivity s Wesleyem Snipesem.

The Recall

Kanada, 2017, 90 minut

 

Režie: Mauro Borrelli

Scénář: Reggie Keyohara III, Mauro Borrelli, Teddy Wynne a Sam Acton King

Hrají:

Wesley Snipes (Lovec)

RJ Mitte (Brendan)

Jedidiah Goodacre (Charlie)

Laura Bilgeri (Annie)

 

Zní to hodně otřepaně. Skupina mladých lidí se rozhodne, že se vydá na chatu někam do lesů, kde je klid, ale cestou narazí na někoho, kdo se jeví jako hodně nebezpečný. Ale v pohodě, oni jsou přece mladí a silní, nemají se čeho bát. Te černoch je jen trochu šílený. Akorát by se mu neměli vkrást do chatky. Anebo je všechno ještě trochu jinak a snímek „The Recall“ je o něčem jiném?

 Wesley se vrací.

„The Recall“ je film, který trochu klame tělem, ale rozhodně od něj nečekejte, že to bude velké překvapení. Plakáty stejně mluví jasně za své, stejně jako anotace, které upozorňují na to, že zde půjde o nějakou mimozemskou aktivitu. Ano, tohle je ten horor, který se snaží spojovat děsivý žánr se sci-fi, v tomhle případě se sci-fi ražení lehce v duchu spektáklu „Den nezávislosti“.

 A ubližuje nemocným.

Pětice přátel je celkem snesitelná, což je dobře, protože „The Recall“ rozhodně není z těch filmů, kde byste se postav hned zbavili. RJ Mitte ukazuje, že je schopným hercem, ale začínáte mít pocit, že hraje velmi často ty samé role. Je skvělé, že i nemocný člověk může hrát, ale prostě mu píší podobné role, kde má být tragicky vtipný. I když je fakt, že v tomhle případě spíše jen vtipný, což je škoda.

 Ale je toho víc, co ubližuje.

Přece jen se ale nejvíce pozornosti bude soustředit na Wesleyho Snipese, který ale poslední dobou bere filmy, které mu nabízejí, protože se nedá moc předpokládat, že by mu nabídli něco velkého, kde by si vydělal. Holt se musí smířit spíše s béčkovými filmy. Ale proč ne, mě to nevadí. Ukazuje tu to, co hraje obvykle. Pořádného drsňáka což mu docela sedí. Tady mě neurazil.

 Jeho ale nic nezastaví.

„The Recall“ má jednoduchý děj, ale má také velmi dobré triky. Na nízkorozpočtovou produkci je to trikově skvělé. Tohle se mi na filmu moc líbilo. Děj vás neohromí, ale pochybuju, že by o tohle skutečně šlo. Na druhou stranu, ani ten sci-fi nápad není tak špatný, jen to lehce evokuje „Den nezávislosti“ a trochu také „Matrix“. Originality v tom moc není, ale ani jsem se nenudil.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (survival, mimozemšťani)


Přidat komentář