The Rizen (2017)

10%
Snímek, který vám dokáže otrávit jeho sledování.

The Rizen

Velká Británie, 2017, 94 minut

 

Režie: Matt Mitchell

Scénář: Matt Mitchell

Hrají:

Julian Rhind-Tutt

Adrian Edmondson

Sally Phillips

Tom Goodman-Hill

 

Některé snímky vás prostě dovedou otrávit, a je jedno, jestli se jedná o horor anebo jiný žánr. Některé filmy to prostě dovedou bez ohledu na žánr nebo vyprávěný příběh. Prostě jde jen o to, jak jsou natočené, co vlastně zachycují a jak se celkově daří pracovat s narativem. Snímek „The Rizen“ je přesně ten případ, kdy máte už od začátku pocit, že je zde všechno úplně špatně.

Pěkně krvavá ruka.

Píše se rok 1955 a NATO spolu se spojeneckými jednotkami uvažuje o tom, že je potřeba udělat něco pro bezpečnost světa. Závod ve zbrojení je v plném proudu a NATO už nemá jen myšlenky, už podniklo i realizaci vidiny toho, jak v budoucnu vyhrávat bitvy. Stačí mít vojáky, kteří budou v podstatě nezastavitelní. Vojáci, kteří necítí strach ani bolest jsou docela dobrým nápadem.

Pořádná zbraň to není, ale aspoň něco.

Ne, vlastně to není dobrý nápad na první ani na druhý pohled. Tak nějak je celkem jasné, že to nedopadne dobře, protože s okultními silami by si neměli ani vědci zahrávat. Ano, okultismus je totiž nástrojem, kterým chtějí výzkumní pracovníci realizovat, protože je jasné, že tohle je jediná cesta... Asi se učili od Hitlera a jeho experimentů. Taky asi ale nemají naději na úspěch.

Ti tam něco kují.

Od začátku je s filmem něco špatně. Že je stopáž trochu přehnaná, to se dá posoudit na první pohled, ale není to jen v tom, je to kombinace dlouhé stopáže a skutečnosti, že většina filmu, tak 80 až 90 % se zde jenom mluví. A není to nic zábavného. Kamera je skoro statická, zabírá postavy a mluví se. Čekali byste akci? Tak vydržte. Ono na ní dojde. A asi vás i dovede překvapit, co se tu na konci stane.

I na příšerku došlo.

Britský snímek „The Rizen“ je klasický interiérový horor, kdy se skoro nepohnete z místnosti. Tvůrci si mysleli, že se dvěma postavami to zvládnou, ale nepodařilo se. Jsou zde monstra a nejsou špatná, ale neměl jsem pocit, že by byla skutečně dobře využita. A pak je zde přehnaný CGI závěr, který film totálně odpálkoval. Velké škoda, ale s tímhle se stejně asi nic moc víc dělat nemohlo.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (příšery, mučení, vědci, vrazi)


Přidat komentář