The Sandman (2017)

50%
Tenhle mužík vám hezké sny rozhodně nepřinese.

The Sandman

USA, 2017, 90 minut

 

Režie: Peter Sullivan

Scénář: Peter Sullivan

Hrají:

Haylie Duff (Claire)

Tobin Bell (Valentine)

Shaun Sipos (Wyatt)

Shae Smolik (Madison)

 

„Mister Sandman, bring me a dream,“ zpívá se v jedné známé americké písničce, která byla natočena už v roce 1954, a to hned čtveřicí různých hudebníků. Nejprve se o nahrávku postarali Vaughn Monroe & His Orchestra, aby následně přišly The Chordettes a po nich ještě The Four Aces a Chet Atkins. Nejznámější se stala asi verze od The Chordettes, ale píseň ještě mnohokrát přezpívali jiní.

To je zase výraz...

Sandman je klasickou postavou evropského folklóru, tedy především západního a severského, u nás se nijak moc neuchytil, není oblíbenou postavičkou. Jedná se o postavičku, skřítka, nebo prostě nějaké chlápka, který poprašuje dětem oči, aby dobře spaly a měly krásné sny. Jenže co když se tahle postava vezme za špatný konec? Co když nedává jen hezké sny, ale přináší noční můry?

Tobin!

A co když Sandman nebude jen báje, ale bude to tvor, který bude za lidmi skutečně přicházet. A když přijde, rozhodně to nebude proto, aby jen někomu poprášil očička. Ne, co když přijde proto, aby zabíjel. A jsme u toho, o čem je vlastně snímek „The Sandman“ z americké produkce roku 2017. Není to jen o divném pískovém muži, ale také o jedné malé holce, co by s ním mohla mít nějakou spojitost.

Všechno bude v pořádku...

Ve filmu „The Sandman“ najdete docela dost vlivů. Na začátku se to tváří skoro jako něco, co by mohlo být úvodem k takovému příběhu, jako je třeba „Žhářka“. Pak se to přesouvá do poměrně klasické duchařské roviny, abyste najednou měli pocit, že jste se ocitli v laboratořích, které by klidně mohly být ze seriálu „Stranger Things“, aby nakonec došlo i na podivné vymítání. A je to taky slasher.

A pak přišel Sandman.

Americký snímek „The Sandman“ je takovou docela zajímavou subžánrovou kombinací Je to horor, který spojuje specifické prvky z různých hororových subžánrů do něčeho, co i celkem funguje. Jsou zde ale hluché momenty a je jich docela dost. Musí se ale nechat, že po trikové stránce je snímek docela povedený a vůbec nevadí, že tu je sem tam CGI. Ty triky jsou prostě dobré.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, příšery, děti)


Přidat komentář