The Uh-oh Show (2009)

75%
Herschell Gordon Lewis a jeho zatím poslední film.

The Uh-oh Show

USA, 2009, 87 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Herschell Gordon Lewis

Hrají:

Brooke McCarter (Jackie)

Nevada Caldwell (Jill Burton)

Joel D. Wynkoop (Fred Finagler)

Krista Grotte (Champagne)

 

Herschell Gordon Lewis je v některých kruzích velmi kultovním tvůrcem a dlouho se čekalo na to, jestli se k filmování vrátí poté, co toho v roce 1972 zanechal. V novém tisíciletí za sebou už má dva filmy. Prvním byl Blood Feast 2: All U Can Eat a druhým právě „The Uh-oh Show“. Jak to tak vypadá, můžeme se těšit i na další film, který by měl být venku v roce 2015. Jak se ukazuje, i v novém tisíciletí má tenhle král gore co nabídnout.

 Nebojte, paninko, ruka se přišije.

Lewisovy filmy se vyznačují tím, že jsou na první pohled levné, jsou hodně krvavé a triky jsou mnohdy velmi jednoduché a je až strašně moc vidět, že jsou používány atrapy. Jenže pak je tu najednou scéna, která je vážně odporná a nesmírně uvěřitelná. A tohle je i případ snímku „The Uh-oh Show“, kde dostáváte spoustu krve, strašných postav a také brutality, která není prvoplánová. Hlavně spojení s humorem vytváří absurdní dojem, který se mi velmi zamlouval.

 Radial Saw Rex.

„The Uh-oh Show“ je název reality show, která má jednoduchá pravidla. Pokud odpovíte správně na tři otázky, vyhrajete skutečně parádní výhry a jste zajištění na celý život. V případě, že odpovíte špatně, a vy špatně odpovíte, to je jasné, musíte se setkat s Radial Saw Rexem, který vám pořádnou pilou něco odřízne. Krásná hosteska show na kole navíc vytočí to, co vám bude ořezáno. Lidé show milují, je to neskutečná zábava. A Herschell Gordon Lewis ukazuje, kde je jeho silná stránka.

 Publikum se skvěle baví.

Vede děj ad absurdum a přehání v tom, co se lidem může líbit, co je zajímá, co je baví. Mluvím hlavně o televizi, ale jde to vztáhnout i na jiné formy zábavy, kdy lidé vyžadují více, chtějí více a neuvědomují si, kde jsou limity. I když je snímek levný, i když jsou ty triky někdy strašné, je tohle všechno nástroj k tomu, aby ta společenská kritika vyzněla co nejtvrději. Ano, směřuje to na omezenou skupinu diváků, ale Herschell ukazuje, že má pořád co říct a že je možná ještě zábavnější než dříve.

 Sám Herschell Gordon Lewis

„The Uh-oh Show“ je dobrým filmem, pokud se na něj budete dívat jako na film, který se nemůže rovnat hollywoodským drahým filmům. Není takový, nechce takový být, a v tom je jeho síla. Uvědomuje si, jaké jsou jeho možnosti a staví na nich. Ten přesah tady je a to je strašně moc dobře. Pro mě je tohle další ukázka, že rozlišovat umění na brak a vysoké umění nemá smysl, protože pokud je autor dobrý, myšlenka se dá vyjádřit všemi možnými způsoby, a to i takhle hnusně krvavě.

 

Hodnocení: 75 %

Hororové filmy (gore, béčka, hnus, komedie)


Přidat komentář