The Village in the Woods (2019)

50%
Co asi skrývá tahle vesnice?

The Village in the Woods

Velká Británie, 2019, 82 minut

 

Režie: Raine McCormack

Scénář: John Hoernschemeyer, Raine McCormack

Hrají:

Richard Hope (Charles)

Rebecca Johnson (Emily)

Therese Bradley (Maddy)

Sidney Kean (Arthur)

 

Britský horor „The Village in the Woods“ je takový ten horor, který vás třeba ani nemusí bavit, ale když se na něj budete koukat, objevíte zde scény, u nichž si řeknete, že jsou promyšlené, že mají dobrý nápad anebo že prostě jen vypadají dobře. A takové scény nebo jen záběry zde skutečně jsou. Raine McCormack má – pokud nic jiného – určitý smysl pro temnou estetiku.

Jsme tu jedna rodina.

Izolované vesnice jsou docela dobrým tématem pro horory a je možné se s nimi setkat v průběhu různých období, pokud ne často, tak rozhodně čas od času. Na izolovaných místech se může odehrávat cokoli, může zde být něco temného, něco úchylného. A přesně s tím počítali i tvůrci filmu „The Village in the Woods“. V téhle vesnici totiž něco divného rozhodně je.

A máme divné oči.

Horor „The Village in the Woods“ není pro každého, protože jeho tempo může někomu připadat unavující. Je to snímek, který je natočen v onom pomalém moderním stylu, kdy právě pomalé tempo by mělo vést k tomu, že se buduje atmosféra, že se rozvíjí ono temné, čím chce film na diváky zapůsobit. Anebo alespoň to depresivní. Pořád je to ale něco, co některým lidem nesedne.

Hlavně mít teplo.

Pomalé tempo filmu možná trochu ubližuje, ale pokud se jím nenecháte ukolébat a berete ho skutečně jako cestu k tomu, aby se vybudovala zvláštní, temná, depresivní a nepříjemná atmosféra, může to na vás zafungovat. Anebo se tempem necháte ukolébat a skutečně to pro vás nebude zážitek, o němž byste se chtěli v budoucnu nějak více šířit. I proto průměrné hodnocení.

Samé přátelské obličeje.

Britský snímek „The Village in the Woods“ je zajímavou ukázkou hororu a popravdě je to i něco trochu jiného a i lepšího, co z ostrovů v hororovém žánru v poslední době přišlo. Minimálně v tom, jak se snímek snaží o to, aby měl svou specifickou atmosféru. A tu rozhodně „The Village in the Woods“ má. Na druhou stranu, není to film, který by vás vyloženě rozsekal a hodně ve vás zanechal.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery, mysteriózní)


Přidat komentář