Toxický mstitel 2 (1989)

40%
"Toxický mstitel" je komerčně nejúspěšnějším filmem studia Troma. My se podíváme na druhý díl série.

 

Toxický mstitel 2

The Toxic Avenger Part II

USA, 1989, 96 minut

 

Režie: Michael Herz a Lloyd Kaufman

Scénář: Gay Partington Terry, Lloyd Kaufman, Pericles Lewnes, Fumio Furuya, Yoshiko Miyamoto, Andrew Wolk a Phil Rivo podle postav Joa Rittera

Hrají:

Ron Fazio (The Toxic Avenger / Ředitel Apocalypse Inc.)

John Altamura (The Toxic Avenger)

Phoebe Legere (Claire)

Rick Collins (Předseda Apocalypse Inc.)

 

„Toxický mstitel 2“ je mé první setkání s touhle „vlajkovou lodí“ studia Troma. Musím říct, že rozhodně vyznávám jiný styl humoru než ten, který je prezentován v tomto filmu. Je to humor trapný, který se ani nesnaží využívat zajímavé situace, ale vychází pouze z jednoduchého přístupu. Lidem k humoru podle všeho stačí cokoli, co se trochu vymyká nebo ještě více zjednodušuje lidské jednání. Sem tam se objeví vtip, který má trochu nápad, ale to je tak všechno. Osobně mi podobný humor nesedí a podle toho se také na film dívám dost negativně.

To víte, Japonci...

Film se odehrává v Tromaville, stejně jako film předchozí. V prvním filmu došlo k tomu, že díky nehodě se v New Jersey zrodil Toxický mstitel, supersilný superhrdina, který v městečku vymýtil všechen zločin. Na začátku druhého filmu jsme ho tak zastihli ve stavu, který mu úplně nevyhovuje. Město je bez kriminality a Toxický mstitel je v depresi, protože vlastně nemá co dělat. Stará se o slepé lidi. Ale k jeho radosti klid netrvá příliš dlouho. Jeho tromatony se mají zase jednou vzbouřit.

Není to krasavec, ale bojuje za dobro.

Na město má zálusk bohatá korporace, která si zde chce zřídit pobočku a zahltit město svými toxickými látkami. Toxický mstitel je jejich překážkou, a tak se jej musí zbavit. Jejich jedinou nadějí je Japonsko, protože Japonci přece dokáží vyrobit všechno, a navíc to funguje. Proto Toxickému mstiteli namluví, že v Japonsku je jeho otec. Nejen, že ho tak dostanou rovnou k antitromatonové látce, ale také si mohou dělat cokoli ve městě Tromaville, které se mění na Apocalypseville, podle jména korporace.

A každé ráno trochu posiluje.

V rámci cestování do Japonska se odehrává poměrně velké množství soubojů, které jsou místy celkem krvavé, ale vše je podáno v takovém stylu, kdy rozhodně nečekejte, že budete nějak vyděšeni nebo zhnuseni. V rámci hororové tvorby to není něco zase tak nečekaného, naopak, film se v rámci masek a triků drží docela zkrátka a také zjednodušuje jako ve všech oblastech.

I na japonskou saunu dojde.

„Toxický mstitel“ určitě nebude moje oblíbená série, ale když se na ni dívám, mám pocit, že tihle lidé, ač jsou trapní a film nemá žádné velké kvality, pořád všechno dělají z lásky k fanouškům, z lásky k hororům a chtějí pobavit. Jejich zábava je hodně jednoduchá, ale aspoň se snaží. Jsou vulgární, jsou nechutní, jsou obscénní, ale snaží se. Film se dějově odehrává v Tokiu a zde byl skutečně natáčen, v tomhle nikoho neošidili. Za to jim prostě musím dát trochu bodů navíc.

 

Hodnocení: 40%

Hororové filmy (gore, příšery, béčka, hnus, vědci, vrazi)

Recenzovaný titul můžete objednat online na DVD.
DVD


Přidat komentář