Útok trojhlavého žraloka (2015)

40%
Žraloků není nikdy dost a hlav na nich taky ne.

Útok trojhlavého žraloka

3-Headed Shark Attack

USA, 2015, 89 minut

 

Režie: Christopher Ray

Scénář: Jacob Cooney a Bill Hanstock

Hrají:

Karrueche Tran (Maggie)

Jason Simmons (Dr. Nelson)

Rob Van Dam (Stanley)

Danny Trejo (Max Burns)

 

„Útok trojhlavého žraloka“ je název, který evokuje opravdu něco, co už tvůrci přehnali. Trojhlavý žralok? Není to už trochu moc? No, ukazuje se, že tři hlavy jsou maximum, které ještě taková potvora snese. Překvapivě jich není tolik, jak by se na první pohled zdálo a žralok ještě nevypadá tak špatně, a to i přesto, že triková stránka filmu není kdovíjaká. Anebo je možné, aby měl žralok hlav ještě víc?

 Fakt má tři hlavy!

Tohle je produkce SyFy, takže je jasné, že musíte očekávat něco, co bude dějově celkem špatné, trikově na tom nebude úplně skvěle, ale bude to v první řadě odlehčená ptákovina, která vás bude bavit, pokud přistoupíte na její hru a nebudete chtít něco hlubokomyslného. Jestli SyFy v něčem dovede uspět, pak je to právě skutečnost, že hlubokomyslným věcem se dalece vyhýbá.

 V klidu, víc z ní neuvidíte.

„Útok trojhlavého žraloka“ začíná tak nějak klasicky. Skupina mladých lidí je u moře, chce se bavit, chce si to užívat naplno, ať už s alkoholem anebo v posteli. Spojení obojího se nevylučuje. A pak se tedy rozhodnou, že se půjdou vykoupat. Samozřejmě, že zkáza na sebe nenechá dlouho čekat. Trojhlavý žralok zaútočí a nenechá nás tak ani zahlédnout nějakou tu nahotinku.

 Jejich obličeje hrají skvěle.

Dějově se snímek nesnaží nic moc řešit, prostě jen skupina lidí, kteří jsou zrovna na vodě ve chvíli, kdy se rozhodně řádit trojhlavý žralok. Mírně se to tvůrci snažili ozvláštnit tím, že se mezi herci objevuje Danny Trejo, i když zase žádná velká role, anebo třeba Rob Van Dam, kterého budou znát hlavně fanoušci wrestlingu. Jinak vás čeká klasický survival, kdy někdy ten 3D žralok není až tak špatný.

 I Trejo se objeví.

Když se chcete podívat na snímek „Útok trojhlavého žraloka“, tak nějak asi musíte čekat, že to bude hrozná kravina. Pokud od toho čekáte něco víc, zaručeně se vám to nebude líbit. Já jsem byl s výsledkem docela spokojený, a to hlavně proto, že CGI se docela povedlo a toho žraloka je ve filmu celkem dost. Čekal jsem, že to bude o něco horší. Jasně, ale zázrak se nekoná, zase taková zábava to není.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (béčka, zvířata)


Přidat komentář