Virgin Witch (1972)

70%
Spíše erotický film než horor, ale hezky se na to kouká.

Virgin Witch

Velká Británie, 1972, 88 minut

 

Režie: Ray Austin

Scénář: Hazel Adair

Hrají:

Ann Michelle (Christine)

Vicki Michelle (Betty)

Keith Buckley (Johnny)

Patricia Haines (Sybil Waite)

 

Snímek „Virgin Witch“ rozhodně není filmem, který by byl naprosto úchvatný, který vás dostane svým příběhem. Má svoje chyby. Rozhodně to není děj, který by vás uchvátil nebo překvapil. Děj je vlastně docela plytký a jednoduchý. Nemá žádné překvapivé směřování, ale v mém případě jde prostě o vizuální stránku, o to, co je zobrazeno. Na zde přítomné nahé ženy se krásně kouká.

 Pro tyhle čelenky mám slabost.

Už jsem někdy psal, že pokud chcete natočit erotický horor, není to jednoduché, protože buď sklouznete k čisté erotice, anebo se vám z toho dělá horor velmi těžko a není to nakonec ani hororové ani erotické. Snímek „Virgin Witch“ je softcore snímek, rozhodně to není pornografie, ale pořádně se sem nedostaly ani hororové prvky. Když už si myslíte, že dojde na něco drsnějšího, budete rázem zklamáni.

 To se to fotí!

Děj je jednoduchý. Známá fotografka chce nějaké nové modelky na akty. Najde jednu, která nemá se svlékáním problémy, navíc tato mladá žena má sestru, která také není ošklivá. A tak jsou obě pozvány na focení do jednoho sídla, kde by se daly udělat skutečně pěkné fotky. Jenže to sestry neví, že Sybil Waite má trochu jiné úmysly než jen fotit. Sídlo je totiž zasvěceno rituálům.

 

Snímek „Virgin Witch“ hraje na to, že je sexy. Je hodně sexy. Šlo se tak daleko, že ženy zde ve většině scénách nemají pod blůzami podprsenku, což jen umocňuje dojem, že to celé je cíleno na mužského diváka, jehož pozornost má být odváděna právě na krásné ženy. Ty se mají stát obětí rituálu, co bude také temnější mužská fantazie, která je zde realizována spíše v jemnější explicitnosti.

 A ano, dojde i na rituál.

Ne, snímek „Vigin Witch“ vás skutečně nedokáže dostat tím, že je hororový, že je zde skvělá atmosféra. Staví se na tom, že se jedná o erotický snímek, který má scény koncipovány tak, aby se útočilo na libido, které je drážděno například focením, jež je zachyceno tak, aby se divák mohl podívat na jednotlivé záběry. Postupně začíná být film i trochu temnější, ale je to pořád hlavně erotický film, což mě na něm ale bavilo.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář