Vysaj si (2009)

60%
Upírská komedie, která funguje? Ano.

Vysaj si

Suck

Kanada, 2009, 91 minut

 

Režie: Rob Stefaniuk

Scénář: Rob Stefaniuk

Hrají:

Rob Stefaniuk

Jessica Paré

Paul Anthony

Mike Lobel

 

Dobrou hororovou komedií rozhodně nikdy nepohrdnu, a to je i případ kanadského snímku „Suck“, který má nádherný český překlad „Vysaj si“. Většinou na české distributorské tituly žehrám, ale musím uznat, že v případě snímku „Vysaj si“ trefil český distributor hřebíček na hlavičku a tohle české otitulování se povedlo. Nebudete pochybovat o tom, že před sebou máte komedii.

Trochu se rozvášnila.

V centru dění máme pětičlennou kapelu (čtyři chlapi a jedna basistka), která se vydává na turné ve Spojených státech, což by měla být poslední šance na to, aby se trochu uchytili, protože jinak to budou moct zabalit. Nejsou zrovna slavnou kapelou a hrají štace po barech, kde na ně nechodí zase tolik lidí, jak by si přáli. Všechno se mění ale ve chvíli, kdy je basistka pokousána upírem.

Na co zuby, když stačí brčko.

Jennifer (Jessica Paré) nenese svou změnu příliš dobře, hlavně proto, že má potřebu z někoho vysát krev. Joey (Rob Stefaniuk, mimochodem autor scénáře i režisér snímku), frontman kapely, m pocit, že je všechno v háji, ale jakmile se Jennifer napije krve – ano, lidské – tak je najednou všechno jinak. Jako basistka získává specifickou auru a fanoušci ji začínají milovat. Že by kapela byla najednou slavná?

Pěkný šátek.

Vzhledem k tomu, že vampyrismus fungoval na Jennifer, rozhodnou se i ostatní členové kapely kromě Joeyho, že je super nápad stát se upírem. A funguje to i u nich. Kapela se najednou stává skutečně slavnou. Jenže – jak se u upírství dá čekat – má to i svoje stinné stránky. Jsou ochotni jednotliví členové sát krev? A jak se vypořádají s lovcem upírů v podobě Malcolma Mcdowella?

Asi trochu pošuk.

Kanadský snímek „Vysaj si“ není skvělou komedií po celou dobu. Přece jen, jsou tu slabší momenty, které jsou spojené s tím, že je potřeba opakovat nějaká otřepaná klišé, ale i s tím, že použitý humor není vždy vtipný. Ale jako satira na rockovou skupinu, která udělá skoro všechno, snímek dobře funguje. Navíc se tu objeví zajímavá jména: Malcolm McDowell, Iggy Pop, Alice Cooper nebo Moby.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (upíři, komedie)


Přidat komentář