We Are Still Here (2015)

60%
V tom domě pořád ještě někdo zůstává.

We Are Still Here

USA, 2015, 84 minut

 

Režie: Ted Geoghegan

Scénář: Ted Geoghegan

Hrají:

Barbara Crampton (Anne Sacchetti)

Andrew Sensenig (Paul Sacchetti)

Lisa Marie (May Lewis)

Larry Fessenden (Jacob Lewis)

 

„We Are Still Here“ je jedním z těch hororů, které umí to, co některé horory úplně vypouštějí. Je to atmosféra. Atmosféra snímku „We Are Still Here“ je skutečně dobrá a mě až překvapilo, jak se podařilo z tohohle nenápadného filmu, který nemá nějaký extra začátek ani originální základní zápletku, udělat hororový snímek se skutečně povedenou atmosférou. Tohle se musí ocenit.

 Bude hořet?

„We Are Still Here“ má skutečně takový nemastný neslaný začátek. Mladý pár přišel o dítě, a tak se rozhodne odstěhovat se na klidné místo. Neříkám, že to je blbý začátek, to drama v tom je, ale mám pocit, že něco podobného už jsem viděl opravdu mnohokrát. Teď jde jen o to, jak z toho vybruslit a zkusit z toho udělat něco pořádného. To se podařilo tím, že má snímek onu zmiňovanou atmosféru.

 Má to těžké.

Manželský pár má jeden velký problém – dům, do něhož se nastěhovali, není zrovna z těch domů, kde by byl klid. I když je okolí krásné, dá se zde najít spousta koutů, kde nepotkáte člověka, v domě něco setrvává. A tak se dostáváme i k tomu, co znamená onen název „We Are Still Here“. Někdo v domě pořád ještě je a nechce se mu odejít, dokud novým nájemníkům něco neprovede.

 Freddy v ženském?

Snímek má docela zajímavou gradaci, která není úplně očekávaná a je vidět, že na začátku byl sice celkem neoriginální nápad, ale nakonec se z toho vyklubal film, který vás dovede překvapit. Jsou zde dějová překvapení, která jsou nečekaná a nakonec i vývoj v domě je celkově překvapivý, kdy to, co zde „pořád ještě je“, je celkem originální. A třeba scéna v autě mě dostala.

 Larry nesmí chybět.

„We Are Still Here“ je dobrý snímek, ale mě tam chybělo něco – a nevím přesně co – co by mě vtáhlo nějak více do filmu. Připadal jsem si, jako někdo, kdo sleduje něco dobrého, ale nedokáže na sebe ty pocity skutečně přenést. A přitom je „We Are Still Here“ místy dost děsivý. I tak ale velmi oceňuji atmosféru a to, že se tvůrci nebáli jít vlastní cestou, kterou vyšlapali velmi dobře.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář