Would You Rather (2012)

60%
Jakou možnost byste si raději vybrali vy?

Would You Rather

USA, 2012, 93 minut

 

Režie: David Guy Levy

Scénář: Steffen Schlachtenhaufen

Hrají:

Brittany Snow (Iris)

Jeffrey Combs (Shepard Lambrick)

Jonny Coyne (Bevans)

Lawrence Gilliard Jr. (Dr. Barden)

 

Je to vlastně taková jednoduchá hra. Co bys raději udělal? Jednu věc, anebo tu druhou? A aby ta hra byla pořádně drsná, tak samozřejmě ani jedna varianta není pěkná. Buď ublížíš jednomu, nebo druhému člověku, anebo jinému člověku, či sobě. Taková hra je založena podobném principu jako „Sofiina volba“. Jednoduše na tom, že jedna možnost je horší než druhá.

I stařenky budou trpět.

Iris je celkem normální holka, která má jedinou touhu – postarat se o svého nemocného bratra, který potřebuje transplantaci kostní dřeně, jinak nemá moc dobré vyhlídky. Na operaci samozřejmě nemají, a tak se Iris rozhodne, že každá možnost, jak peníze získat, je dost dobrá. Ne, nezačne dělat kurvu, což by popravdě bylo asi jednodušší, ale zkouší žebrat u nadace, kterou vede Shepard Lambrick (démonický Jeffrey Combs).

Někteří se od stolu už nehnou.

Nabídka je jednoduchá. Lambrick ji pozve s dalšími lidmi na večeři a tam se rozhodne, komu poskytne finanční prostředky. Není jasné, na jakém základě se bude rozhodovat, ale Iris s večeří souhlasí. A hned na začátku dostane nabídku. Hodí před ní steak, ale ona je vegetariánka. Když ho ale sní, dostane deset tisíc dolarů. To není špatná nabídka. Jenže to je teprve začátek.

Že by ho afro zachránilo?

Dle mého film nefunguje ve své základní logice. Ty osoby, které tu jsou, nejsou popsané jako zoufalé, které udělají všechno pro to, aby peníze dostali. U některých pořádně nepoznáme jejich motivace. Navíc nemám moc rád situace, kdy mají oběti očividně výraznou přesilu, ale o nic se nepokusí. A pokud, tak to dopadne blbě. Tohle mi nesedí, ale to je čistě můj osobní problém.

Jeffrey si roli užíval.

Snímek „Would You Rather“ má dobrou myšlenku, jen to provedení dle mého celkem pokulhává. Je zde dobrá společenská kritika, ukazuje se, jak jsou lidé sobečtí, ale i to, jak si dokážou pomáhat, i když to pro ně nemusí skončit nejlépe. Film „Would You Rather“ je pak velmi silný ve své pointě, která je přesně z toho soudku, jež se mi velmi zamlouvá. Tím si mě film naklonil více na svou stranu, i když jsem mu děj místy nevěřil.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (mučení, survival)


Přidat komentář