Xibalba (2017)

20%
Horor z Mexika neoslnil.

Xibalba

Mexiko, 2017, 88 minut

 

Režie: Joaquin Rodriguez

Scénář: Alberto Haggar a Joaquin Rodriguez

Hrají:

Olga Fonda (Eli)

Carla Ortiz (Danielle Noble)

Steve Wilcox (Dr. Alan Green)

Bernardo Peña (Mark Parsons)

 

Obrázky z filmu „Xibalba“, uváděn je také jako „Curse of the Mayans“, vůbec nevypadají špatně. Popravdě ani příběh není vyloženě špatný a děj se odehrává na celkem zajímavých místech. Jenže pak se najednou stane to, že je konec a vy nevíte, proč jste se na tohle vlastně koukali, protože jako kdyby s nic nestalo, jako kdyby se skončilo v tom nejlepším, jako kdybyste byli o hodně ochuzeni.

Hodně klamající obrázek.

„Xibalba“ je mexický horor, a tak by mohl přinést trochu zajímavé prostředí, už z názvu a vlastně i z obrázků je zřejmé, že zde půjde o mayskou kulturu. To nabízí prostor pro to, aby vzniklo skutečně něco zajímavého. Ale od toho nás tvůrci trochu odtahují a nejprve nám představují postavy, s nimiž se zde budeme setkávat. Zas nic tak zajímavého jednotliví protagonisté bohužel nejsou.

Tohle už sedí líp.

V hlavní roli zde máme archeologa, který se snaží dát dohromady tým, jenž potřebuje pro potápění se v určité oblasti. Dělá s tím docela tajnosti a obrátí se na ženu, která je v potápění zběhlá, ale do jeskyní se moc potápět nechce. Ukecá ji, i když člověk vlastně pořádně neví proč. Budiž. Ona si vytvoří tým, s kterým se nakonec – samozřejmě spolu s archeologem – vydávají na místo určení.

Dost se děje pod zemí.

Cestou je stihne taková zbytečná epizodka s gangem, ale jede se dál, aby se lidé skutečně mohli potápět. Je zde pár dobrých záběrů pod vodou, což oceňuji, a pak se postupně začne odhalovat, proč vlastě chtěl archeolog prozkoumat tohle místo. A není to nic, co by mělo tým potápěčů udržet naživu. A pak to najednou končí a vy se všechno zásadní dovíte ve voice overu, což byl prvek, který jsem absolutně nepochopil.

Jen flashback scéna...

Snímek „Xibalba“ je velké zklamání. Jako kdyby se tvůrci rozhodli, že natočí docela dobrý rozjezd k něčemu zajímavému, ale pak se na to vykašlali a natočili snímek, který má tak špatný konec, že vás to normálně může vytočit. Tohle je velká škoda, protože to mělo potenciál. Asi došly peníze, pokud nějaké vůbec byly, protože jinak si nedovedu ten konec vysvětlit.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář