Zombi kanikuly 3D (2013)

25%
Ruská zombie komedie, která mohla být dobrá, ale bohužel není.

Zombi kanikuly 3D

Rusko, 2013, 95 minut

 

Režie: Kirill Kemnits

Scénář: Kirill Kemnits a Torchilin Sergey

Hrají:

Aleksandr Efremov (Kostya)

Mikhail Efremov (Profesor Dudikov)

Yuliya Volkova (Natasha)

Anton Zinovev (Ivan)

 

Ruská zombie komedie? No, to zní jako něco, co by mohlo být buď hodně zajímavé, anebo hodně blbé. Tady moc variant není, protože humor je buď dobrý, anebo prostě nebaví, stejně jako jsou efekty dobré, anebo jsou špatné. No, hodnocení bych si možná měl nechat na konec, ale dovolím si rovnou říct, že Rusové šli cestou horšího výsledku a rozhodně se jim nepodařilo natočit jejich vlastní „Socialistický zombie mord“.

 Ten plakát je prostě parádní.

Místo toho natočili něco jako „Úsvit mrtvých“ na ruský způsob, což vlastně jen znamená, že se spojí nesourodá skupina Rusáků, která se snaží přežít, mimo jiné i v jednom nákupním centru. Ale tak ono je fakt, že člověk se při zombie apokalypse schová kdekoli a zrovna nákupní centrum je celkem dobré místo. Jinak je to ale samozřejmě neoriginální celé, připomíná to hodně tvorbu kanálu SyFy nebo studia The Asylum.

 Místy je to celkem cool.

Všechno začne tím, že se z nebe snese ampule. Přilétne jako meteorit, zarazí se do země vedle jednoho chlapíka a ten si ji odnese. Do té doby by bylo všechno v pohodě, kdyby ampule někomu nevypadla z rukou, nepraskla a nevyvalil se z ní nebezpečný plyn. Plyn natolik nebezpečný, že mění lidi v zombie. Pár těch, co se zachránilo a které máme zrovna tu smůlu sledovat, se pak zasadí o to, aby lidstvo alespoň nějak přežilo.

 Kdo přežije?

Co na filmu zaujme nejvíc, to je možná skutečnost, že zde jednu z hlavních postav hraje Yuliya Volkova, kterou budete znát jako jednu z dvojice t.A.T.u. nebo jak se ten název oficiálně píše. Tady jsem si uvědomil, že to je ženská, která je jenom o rok starší než já, a taky to, že je to pořád kočka. Docela jsem se těšil také na gore, které mě ale hodně zklamalo, protože Rusové se vydali cestou digitálních triků, což je velká škoda. Jediné plus je, že se to místy snažili zamaskovat komiksovými sekvencemi, které byly parádně nakreslené a prostě dobře vypadaly.

 Kdyby se jen pokusili o tradiční triky.

„Zombi kanikuly 3D“ je snímek, který není moc vtipný, není moc napínavý, je to prostě jen další variace na zombie téma, která chce být jiná jen proto, že se jedná o ruský film a ruské prostředí, které je podtrženo vlastně jen přítomností toho alkoholu. Co mě dostalo, to je naprosto ujetý závěr, úplně poslední scéna, která je tak pitomá, až se prostě musíte smát tomu jejímu rádoby poselství.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář