Zombie Massacre (2013)

20%
Další ze snímků, které se snaží využít toho, že zombie v současné době prostě letí. Tohle ale rozhodně není klasická italská škola.

Zombie Massacre

Itálie, USA, Německo, Kanada, 2013, 87 minut

 

Režie: Luca Boni a Marco Ristori

Scénář: Luca Boni a Marco Ristori

Hrají:

Christian Boeving (Jack Stone)

Mike Mitchell (John 'Mad Dog' McKellen)

Tara Cardinal (Eden Shizuka)

Ivy Corbin (Sam Neumann)

 

Pravda, tohle je koprodukční film, ale režiséři a zároveň scénáristé, jsou Italové. Skoro by se chtělo říct, že Italové se přece jen vracejí k tomu, co jim šlo nejlépe, což jsou hnusné, brutální, gore filmy. Jenže tady padla kosa na kámen, protože „Zombie Massacre“ rozhodně není návrat ke klasické italské produkci, která je pro mnohé stále milovanou, ale na první pohled je to touha natočit moderní horor a co nejvíc se tak přiblížit americkým filmům a jejich pojetí. Tohle je prostě špatně.

S těma očima by si měla někam zajít.

Začátek je celkem dobrý, to se tvůrcům povedlo. Sledujeme ženu, která jde domů z práce, muže, který jede autem. On se najednou zastavuje, protože něco vidí, i s ní se něco děje. Ani doma není v bezpečí. Scéna končí takovým menším masakrem, ale spíš jen náznakem než skutečnými orgiemi. Takový první dojem vůbec není špatný, jenže zdání prostě klame, a místo klasického italského gore nás čeká něco jiného.

Rozumíte, co vám chci říct?

Americká ukecanost, tak by se to asi dalo nazvat. Hodně se zde mluví, což je sice hezké, ale stejně jako méně zruční a talentovaní američtí kolegové, Boni a Ristori prokázali, že ani oni neumějí napsat dobré postavy. Když se k tomu ještě přidají herci, kteří deklamují hloupé repliky a mají u toho gangsta akcent v domnění, že je to cool, to už je pak opravdu peklo na obrazovce. Peklo pro diváka.

Krizové situace přinášejí niterná odhalení.

„Zombie Massacre“ je vlastně obyčejný zombie film, který má něco malinko, ale opravdu jen malinko z Romera, jenže tohle by šlo říct všude. Spíš jde o to, že žánr už je celkem vyčerpán, povrchně jednoznačně, a jakmile nepůjdou tvůrci trochu víc do hloubky, bude to prostě jen další film o skupince lidí, která vám ani nepřiroste k srdci a která se marně snaží přežít. Tohle je prostě nuda. Chce to nejprve napsat zajímavé postavy, chce to nějaký nápad, jak žánr ozvláštnit. Jinak se tady uspět nedá. Jenže tvůrci samozřejmě sázejí na to, že zombie dneska letí a diváci s nimi chtějí vidět cokoli. Je to hloupé.

Klasický případ zmršené plastiky.

Očekával jsem, že alespoň po stylu starých italských mistrů bude film naplněný gore, ale to zde naprosto chybí. Masky jsou výborné, těm nelze vytknout skoro nic, ale když dojde na krev, tak té se kamera v podstatě bojí. Jenže tohle je žánr, který je na brutalitě založen, patří to k tomu. A když to tam není, je to jen takové suché, nezajímavé, něco tomu chybí. „Zombie Massacre“ je pak snímek, kterému toho chybí docela hodně.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (zombie, béčka, vrazi)


Přidat komentář