Zombie Night (2013)

55%
Takový prostě další snímek se zombie, ale není to až tak zlé.

Zombie Night

USA, 2013, 88 minut

 

Režie: John Gulager

Scénář: Richard Schenkman, Keith Allan a Delondra Williams

Hrají:

Anthony Michael Hall (Patrick)

Daryl Hannah (Birdy)

Alan Ruck (Joseph)

Rachel G. Fox (Tracie Jackson)

 

Začátek snímku „Zombie Night“ je takový celkem slibný. Má to trochu dynamiku „Světové války Z“, ale přitom to odkazuje na klasiku „Noc oživlých mrtvol“, protože hned první scény se odehrávají na hřbitově. Jenže už tady je jasné, jakou cestou se půjde – triky, triky, triky. A samozřejmě digitální. A ten chlápek bez nohou prostě vypadá divně a divně se hýbe. Ale fajn, je to televizní produkce, tak se to dá kousnout. Rozhoduje, co bude dál.

 Je čas se bát?

Snímek „Zombie Night“ skutečně šel cestou „Noci oživlých mrtvol“, a tak nás z exteriéru následně přesouvá do bezpečí domova. Relativního bezpečí domova, což jen ukazuje na to, že ten skutečný klid nenajdete nikde a je celkem jedno, jestli je to zombie apokalypsa, anebo jenom náš obyčejný svět, který také skýtá různé nástrahy. Jenže když koukáte na film „Zombie Night“, uvědomíte si, jak dobře to měl vymyšlené Romero před tolika lety.

 Je čas se bránit.

Děj „Zombie Night“ je zaměřen na menší skupinu postav, aby to nebylo nudné, ale přece jen začínáte mít celkem brzy pocit, že ono už toho není možné tolik říct. Ten survival je v tomhle omezený a záleží jen na tom, jak dobré budete mít postavy a jak překvapivé některé scény budou. A i když tohle opravdu není snímek, který by měl dosáhnout na zlom v zombie žánru, jsou zde právě scény, které dovedou zasáhnout.

 Její strach je oprávněný.

Co si budeme povídat, těch scén zase není tolik, spočítali byste je na prstech jedné ruky. Ale i tohle uznávám. „Zombie Night“ se pak primárně snaží o to, aby byla dodržena všechna pravidla žánru, a vy jste dostali to, co jste chtěli. Nakonec jsem i rád za to, že je zaměřeno na postavy a nikoli na to, jak je tu jeden cool borec, který všechno rozstřílí. Ta lidskost je z toho docela cítit.

 Smrt jí nesluší.

Není to příliš nadprůměrné dílo, ale prostě jsem měl zase jednou pocit, že se tvůrci alespoň trochu snažili a chtěli natočit něco, co nebude úplně bez smyslu. Bohužel ke konci už na vás žádné překvapení nečeká, ale pořád si film udržuje takovou relativně dobrou úroveň, takže vás jeho sledování nejspíš neurazí. Bohužel nedalo se čekat, že to bude něco extra, ale ve skutečnosti jsem si myslel, že to bude propadák. A to není.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář