Zombie Town: Soumrak mrtvých (2007)

40%
Jsou i horší zombie snímky a tenhle se alespoň trochu snaží o nějakou tu inovaci.

Zombie Town: Soumrak mrtvých

Zombie Town

USA, 2007, 95 minut

 

Režie: Damon Lemay

Scénář: Damon Lemay

Hrají:

Adam Hose (Jake)

Brynn Lucas (Alex)

Dennis Lemoine (Randy)

Phil Burke (Denton)

 

„Zombie Town: Soumrak mrtvých“ je, jak už název napovídá, snímkem o tom, jak se na malém městě objeví zombie. Není to zase něco tak originálního, ale každý zombie film, alespoň v mém případě stojí za pozornost, protože nemrtví jsou moje oblíbené postavy a líbí se mi, jak se ve filmové tvorbě vyvíjejí. Od dob snímku „Bílá zombie“ jsme už někdy naprosto jinde. Je to díky Georgi A. Romerovi, ale samozřejmě jsou to i další autoři, kdo posouvá žánr.

Jen si tak trochu pitvat.

Nechci tvrdit, že Damon Lemay posunul žánr naprosto někam jinam, ale přesto se na něj pokusil podívat trochu jiným způsobem. Nečekejte proto jen obyčejné zombie, v tomhle směru šel Damon Lemay vlastní cestou a nenechal se svazovat žánrovými klišé. Na jednu stranu je to dobře, na stranu druhou jeho invence není zas tak zásadní, aby nad ní každý fanoušek zaplesal.

Trochu ho překvapil.

Úvod je celkem obligátní – parta hejsků, co se tváří jako velcí borci, je sama na lovecké chatě. Jsou to velkohubí frajeři, co se snaží být vtipní. To se jim moc nedaří, ale sem tam je snímek přesto celkem zábavný. Nikoli v úvodní fázi. Dojde zde k tomu, že skupina chlapů je napadena jedním zombie a nákaza se může směle šířit. Jak říkám, tohle je v podstatě standardní úvod. Pak to ale začíná být o něco zajímavější.

Bližší záběr, škoda kvality.

Celkem záhy zjišťujeme, co je příčinou zombie nákazy. Tohle není zrovna standardní, protože většinou se nedovíme, co stálo na začátku. A pokud, tak to bývá výsledek nějakých experimentů anebo nějaké chemické nehody. Tady byl Damon Lemay celkem originální a překvapil. Co následuje už je ale celkem obyčejný příběh, který zrovna dvakrát neohromí, ale příjemně zapůsobí.

On mu ten úsměv sleze.

„Zombie Town: Soumrak mrtvých“ je nízkorozpočtový film a je to na něm vidět, ale přesto se tvůrci celkem snažili a na nízký rozpočet to skutečně není tak zlé. Chce to jen trochu umu, být schopen si ze sebe udělat legraci a nebrat snímek až tak vážně. Nějaké úsilí je zde znát a to je dobře. Trikově není film dobrý, ale není ani špatný. Prostě béčko s malým rozpočtem, které ale není úplným dnem žánru, k tomu má celkem daleko.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (zombie, béčka, vrazi)


Přidat komentář